Конкурс "Громада на максимум": фіналісти оголошені | UACRISIS.ORG

Завершився другий етап конкурсу "Громада на всі 100", під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що пройдуть у наступний тур.

Нагадаємо, що "Громада на всі 100" - це конкурс для громад, які хочуть ділитися власним досвідом та шукають нові можливості для втілення своїх ідей. Проєкт реалізується в партнерстві Starlight Media та Українським кризовим медіа-центром за підтримки Програми USAID DOBRE.

Подання заявок здійснювалося через веб-сайт з 2 вересня по 13 жовтня 2024 року. Учасники заповнювали спеціальні анкети, в яких ділилися інформацією про свої проєкти та демонстрували їх за допомогою відео-презентацій.

20 найкращих проєктів громад було відібрано через онлайн-голосування, яке проходило з 14 жовтня до 10 листопада 2024 року. Додатково, ще 20 фіналістів конкурсу "Громада на всі 100" визначило експертне журі. Про історію та концепцію кожної з громад-фіналістів буде повідомлено під час прямих ефірів та на інших медіаплатформах Вікон СТБ і Фактів ICTV. Найкращого кандидата у фіналі обере журі.

Громада-переможниця отримає винагороду в розмірі 100 тисяч доларів на реалізацію свого проєкту!

За словами керівника Програми USAID DOBRE Браяна Кемпла, членам журі було надзвичайно складно відбирати фіналістів, адже всі проєкти є важливими для подальшого розвитку громад, особливо в умовах війни.

Вибір фіналістів виявився надзвичайно непростим, оскільки учасники представили безліч захоплюючих ідей та ініціатив. Однак одним із ключових аспектів стало те, наскільки кожен проєкт здатен зміцнити стійкість громади. Важливо, як він може підтримати громаду в подоланні викликів, які приносить війна, - зазначив Браян Кемпл.

На думку керівника Програми USAID DOBRE, одним із вагомих критеріїв в оцінюванні експертного журі відігравало відео про проєкт та творчий підхід громади до його створення.

Браян Кемпл зазначив, що його вразило, як ветерани, які перенесли серйозні травми під час війни, беруть участь у відеозверненнях на підтримку ініціатив своїх спільнот.

Заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська підкреслила креативність учасниць конкурсу у розробці проектів та різноманітність їхніх ініціатив.

Тематика проєктів є надзвичайно різноманітною та охоплює численні аспекти життя громад. Серед ключових напрямків уваги — ініціативи, що сприяють зміцненню енергетичної незалежності на місцях, розвиток політики підтримки ветеранів, а також їх реабілітація. Важливо, щоб громади формували стратегії свого довгострокового розвитку, а їхні проєкти були узгоджені з основними цілями стратегічних документів і мали потенціал для подальшої реалізації, — зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

Пропонуємо вашій увазі фіналістів конкурсу "Громада на всі 100"!

1. Аджамська територіальна громада в Кіровоградській області реалізує ініціативу "Безбар'єрність", яка передбачає створення соціального таксі для осіб з уразливих груп населення та забезпечення соціальних працівників електроскутерами. Рівень підтримки цього проекту становить 74,34%.

2. Понорницька територіальна громада Чернігівської області, "Покращення доступності до освітніх послуг дітей Понорницької громади шляхом забезпечення безпечного доїзду в зимовий період" - рівень підтримки 46,50%.

3. Бедевлянська територіальна громада Закарпатської області, "За здоров'ям - на сучасний спортивний майданчик" - рівень підтримки 29,05%.

4. Куяльницька територіальна громада, що розташована в Одеській області, демонструє 25,23% рівень підтримки ініціативи "Зелене світло знанням".

5. Коропська територіальна громада Чернігівської області, "Спорт підтримає тебе" - рівень підтримки 23,88%.

6. Троїцька громада у Дніпропетровській області, ініціатива "Покращення послуг з управління збором та вивезенням побутових відходів" - рівень підтримки становить 22,55%.

7. Тячівська громада Закарпатської області, "Центр відновлення, лікування та реабілітації" - рівень підтримки складає 21,33%.

8. Андрушківська територіальна громада в Житомирській області, ініціатива "Соціальна пекарня Зроблено з любов'ю" отримала підтримку на рівні 21,17%.

9. Бориславська територіальна громада Львівської області, "Турбота без меж" - рівень підтримки 20,17%.

10. Горщиківська територіальна громада Житомирської області "Виробництво тротуарної плитки з відходів видобутку граніту" - рівень підтримки 20,10%.

11. Диканська територіальна громада у Полтавській області, з ініціативою "Чиста громада - інвестиція в майбутнє", отримала рівень підтримки на рівні 19,04%.

12. Шумська територіальна громада Тернопільської області, "SolarMed: Енергія здоров'я" - рівень підтримки 18,99%.

13. Сенчанська територіальна громада Полтавської області, "Подаруй сонячну енергію дітям" - рівень підтримки 18,14%.

14. Сошичненська територіальна громада Волинської області, "Відкритий простір для обслуговування" - рівень підтримки 17,73%.

15. Територіальна громада Кам'янка-Бузька у Львівській області реалізує проект "Шкільний обід - перезавантаження", отримуючи рівень підтримки на рівні 16,49%.

16. Коломацька територіальна громада в Харківській області, "Закупівля автогрейдера для служби благоустрою Коломацької селищної ради" - рівень підтримки становить 16,29%.

17. Петрівсько-Роменська територіальна громада Полтавської області, "Створення сучасних умов стабільної та ефективної роботи Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Петрівсько-Роменської сільської ради" - рівень підтримки 16,21%.

18. Лютенська територіальна громада Полтавщини реалізує проект "Будівництво нової модульної їдальні для Рашівського ліцею" з рівнем підтримки 15,98%.

19. Зазимська територіальна громада Київської області "Будівництво універсального спортивного майданчика для занять ігровими видами спорту" - рівень підтримки 15,94%.

20. Трускавецька територіальна громада у Львівській області "Майбутнє сьогодні" - показник підтримки складає 15,28%.

Також, за рівнем підтримки в онлайн-голосуванні у фінал кваліфікувалася Рівненська територіальна громада Волинської області з показником 35,4%. Проте, вона пройшла у фінал і за голосами експертного журі, набравши 43 бали з 45 можливих. Тому, згідно з Правилами Конкурсу, ця громада проходить у фінал за рішенням експертного журі, а за результатами онлайн-голосування у фінал проходить наступна за рівнем підтримки громада.

1. У Миколаївській області, в межах Шевченківської територіальної громади, проект "Монтаж водонапірної башти Рожновського СЕС у селі Любимівка та установка СЕС для водонапірної споруди в селі Новогригорівка" отримав 44 бали.

2. Березнівська територіальна громада Рівненської області, "Енергія сонця для безпеки дорожнього руху громади" - 43 бали.

3. Лановецька територіальна громада в Тернопільській області, проект "Інтеграція ветеранів через STEM-освіту в Лановецькому регіоні" - 43 бали.

4. Територіальна громада Рівненщини в Волинській області, "Кемпінг для ветеранів" - 43 бали.

5. Покровська територіальна громада Дніпропетровської області, "Спортивний простір Відновлюйся зі спортом" - 43 бали.

6. Жидачівська територіальна громада у Львівській області, ініціатива "Відкриття реабілітаційного центру Жидачівської оранти" - 43 бали.

7. Іванківська територіальна громада Київського регіону, проект "Покращення соціальних послуг для сприяння адаптації ветеранів у цивільному житті" - 43 бали.

8. Єланецька територіальна громада Миколаївської області, "Мій Єланець - моя домівка, дарую затишок у ній" - 42 бали.

9. Слобожанська територіальна громада Дніпропетровської області, "Впровадження екзопротезування на базі відділення ортопедії та травматології КП Слобожанська центральна лікарня" - 42 бали.

10. Пологівська територіальна громада Запорізької області отримала 42 бали за проект "Створення керамічної майстерні в Запоріжжі для внутрішньо переміщених осіб Пологівської ТГ".

11. Територіальна громада Зеленодольська, що в Дніпропетровській області, проект "Рух до життя: створення фізіотерапевтичного кабінету" - 42 бали.

12. Ясінянська територіальна громада Закарпатської області представила проект "Лінія переробки побутових відходів для комунального підприємства Ясіня" та отримала 41 бал.

13. Байковецька територіальна громада Тернопільської області, "Синергія сонця та знань" - 41 бал.

14. Болехівська територіальна громада Івано-Франківської області, "Світло майбутнього"- 41 бал.

15. Куликівська територіальна громада Чернігівської області, "Встановлення гібридної сонячної електростанції для потреб резервного живлення" - 41 бал.

16. Охтирська територіальна громада в Сумській області, "Нескорені" - 41 очко.

17. Заводська територіальна громада Полтавщини, "Закупівля пожежного автомобіля та створення пожежного депо" - 41 бал.

18. Сновська територіальна громада в Чернігівській області отримала 42 бали за проект "Оптимізація використання та охорони поверхневих вод".

19. Вознесенська громада Миколаївської області, "PITSTOP для підприємств" - 41 очко.

20. Глибоцька територіальна громада в Чернівецькій області отримала 41 бал за проект "Фабрика буковинських смаків".

Голосування проходило з 14 жовтня по 10 листопада 2024 року на веб-сайті, який залучив приблизно 736 000 відвідувачів.

Максимальну кількість голосів здобули громади з наступних регіонів:

Всі проекти в сумі здобули 257 393 голоси.

Найбільша кількість відвідувачів сайту, на якому проходило голосування, була з Києва - 147 201 осіб.

З усіх куточків України сайт зібрав загалом 672 565 відвідувачів. Крім того, проєкти підтримували користувачі з інших країн:

Однак, під час інтернет-голосування не обійшлося без порушень.

Організатори конкурсу зафіксували, що декілька громад намагалися подати більше одного проєкту, хоча за правилами громада може подати лише один проєкт.

Окремі учасники намагались маніпулювати результатами голосування. У голосуванні в ряді громад виявлено діяльність ботів. Після ретельної перевірки експертами було анульовано фальсифіковані голоси.

Третій етап змагання "Громада на всі 100": нові деталі та інформація.

Новий етап конкурсу "Громада на всі 100" стартує 22 листопада 2024 року. Учасники отримають розширені анкети для заявок, які повинні бути підтверджені протягом п’яти робочих днів. У разі, якщо громада, обрана за рішенням журі, не підтвердить свою участь, її місце займе учасник, який набрав менше балів. Аналогічно, якщо громада, що була обрана в результаті інтернет-голосування, не зможе підтвердити свою участь з якихось причин, її замінить учасник, що має нижчу підтримку серед 20-ти вже відібраних.

Анкети, що містять детальну інформацію про проєкт громади, необхідно подати до 23 грудня.

Третій етап конкурсу "Громада на всі 100" відбудеться з 2 по 23 грудня 2024 року. У цей період стартує підготовка та показ сюжетів, що висвітлюють 40 фіналістів.

***

Програма USAID "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) - це дев'ятирічна програма, що виконується Глобал Ком'юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик.

Програма DOBRE надає підтримку в різних секторах, зокрема в стратегічному та просторовому плануванні, фінансовому управлінні, наданні муніципальних послуг, розвитку місцевої економіки, зміцненні спроможності органів місцевого самоврядування, практиках доброго управління, а також у питаннях гендерної рівності та молодіжної політики. Протягом 2022-2025 років ця програма співпрацюватиме з принаймні 60 територіальними громадами України, щоб допомогти їм подолати наслідки війни, відновити інфраструктуру та забезпечити сталий розвиток. У консорціумі виконавців Програми DOBRE партнерами Глобал Ком'юнітіз є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульського (FSLD/FRDL) та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK) з Польщі.

#Миколаївська область #Запорізька область #Харківська область #Київ #Львівська область #Тернопільська область #Волинська область #Закарпатська область #Житомирська область #Чернігівська область #Київська область #Рівненська область #Одеська область #Машина. #Таксі. #Спорт #Дніпропетровська область #Полтавська область #Інвестиції #Об'єднана територіальна громада #Агентство США з міжнародного розвитку #Децентралізація #Кіровоградська область #Запоріжжя #Енергія #Сонячна енергія #Корпорація, що перебуває у комунальній власності #Сільська рада (Україна) #Відходи #День захисника України #Зелене, Івано-Франківська область #Нове (смт) #Кам'янка-Бузька #STB (телеканал) #ICTV (Україна) #Граніт. #Шумськ #Покровськ #Підприємницька діяльність #Новогригорівка, Бахмутський район #Український кризовий медіа-центр #Ягеллонський університет

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.