Кількість збільшилася: стало відомо, скільки українців готові приєднатися до НАТО, навіть якщо деякі території залишаться під окупацією.

Підтримка вступу України до НАТО у разі, якщо частина територій залишиться окупованою країною-агресором, наразі зросла. Тепер вона становить 47%. Це на 14 відсоткових пунктів більше порівняно з червнем 2023 року.

Це підтверджується результатами опитування, організованого Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва. Дослідження проводилося у співпраці з соціологічною службою Центру Разумкова в період з 29 листопада по 14 грудня.

Зазначається, що 36% респондентів не готові підтримати вступ України до НАТО в умовах окупації частини її території, що на 16 відсоткових пунктів нижче, ніж у 2023 році.

"Частіше про неготовність підтримати вступ до НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою, повідомляли: респонденти, старші 50 років (40%). Опитані, які до повномасштабного вторгнення проживали у східних (36%), центральних (38%), південних (48%) областях. Респонденти, які живуть за межею бідності (46%). А також українці, які мають близьких на тимчасово окупованих територіях (42%)", - стверджується в опитуванні.

Проте, за словами 55% опитаних, оптимальним способом забезпечення безпеки для України є приєднання до НАТО. Лише 12% респондентів вважають, що нейтральний статус, підкріплений міжнародними гарантіями, є адекватним рішенням.

Серед різних стратегій оборони, які можуть забезпечити захист від можливого повторного нападу з боку Росії, опитані вважають найбільш дієвими вступ до НАТО (60%) та відновлення ядерного статусу країни (39%). На думку респондентів, створення демілітаризованої зони на лінії конфлікту, незалежно від того, які війська здійснюватимуть її контроль, є найменш ефективним заходом.

Деталі

Опитування було проведено за методом особистого зустічі, у якому взяли участь 1518 осіб віком від 18 років. Респонденти проживають у різних регіонах України, зокрема у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та у Києві. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.

Раніше повідомлялось, що, згідно з результатами соцопитувань, підтримка відновлення ядерної зброї в Україні значно виросла за останні три десятиліття. Зараз 73% українців виступають за ядерну зброю, не підтримують - 20% громадян і ще 7% не визначилися з відповіддю.

Як зазначав OBOZ.UA, результати опитування показали, що українці мають досить високу довіру до новообраного президента США, Дональда Трампа. Зокрема, 44,6% респондентів в Україні висловили позитивну оцінку його діяльності, що істотно перевищує подібні дані в європейських країнах.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.