Кабінет Міністрів України оголосив про відкриття нових пунктів пропуску для вантажного й пасажирського транспорту в Закарпатті. Олексій Кулеба повідомив, що в рамках цього проекту запланована реконструкція терміналів.

У місті Ужгород Президент Володимир Зеленський, Віце-прем'єр-міністр з питань відновлення України та Міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба, а також Перший віце-прем'єр-міністр і Міністр економіки Юлія Свириденко провели зустріч з бізнесменами Закарпаття в рамках економічної ініціативи "Зроблено в Україні".

"Закарпаття розвивається. Через війну сюди переїхало багато людей, велика кількість релокованого бізнесу працює саме тут", - сказав Глава держави.

Глава держави підкреслив, що підприємства на місцях активно взаємодіють з центральними та регіональними органами влади, а компанії, що перемістилися, сприяють створенню нових робочих місць у даному регіоні.

Віце-прем'єр-міністр, відповідальний за відновлення України, підкреслив, що в даний час активно ведеться робота над створенням нових пунктів пропуску. Це сприятиме підтримці бізнесу та полегшить навантаження на вже існуючі переходи.

"Незабаром ми плануємо відкрити пункт пропуску "Лужанка" для порожніх вантажівок, що дозволить зменшити навантаження на єдиний вантажний перехід з Угорщиною - "Чоп - Захонь". У цьому році також передбачено відкриття пункту пропуску для пасажирського транспорту "Велика Паладь", який функціонуватиме на тимчасовій інфраструктурі. Наразі ми активно обговорюємо деталі з угорською стороною. Наступного року ми розпочнемо будівництво нового великого пункту пропуску "Біла Церква". Румунська сторона вже завершує зведення мосту через річку Тиса, що дозволить запустити цей перехід", - зазначив Олексій Кулеба.

Він також зазначив, що наступним кроком у роботі на Закарпатті стане оновлення терміналів на пункті пропуску "Ужгород", що дозволить розділити вантажний та пасажирський транспорт. Це призведе до збільшення пропускної здатності для вантажівок на 30%.

"Паралельно працюємо у питанні забезпечення швидкого перетину кордону для тих компаній, що мають статус субʼєктів спільного транзиту. Йдеться про можливість пріоритету в системі єЧерга. Очікуємо відповідний протокол для обміну даними від колег з Державної митної служби та будемо запускати цю можливість в системі єЧерга", - наголосив Олексій Кулеба.

Одночасно Перший віце-прем'єр-міністр та Міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що Закарпаття виявилося одним з провідних регіонів за обсягом релокації бізнесу. У цьому регіоні офіційно зареєстровано приблизно 400 нових підприємств.

Крім того, зростає кількість нових компаній. Порівняно з 1 січня 2022 року зараз їх на 3 тисячі більше. Серед них лідери за галузями - машинобудування, металообробка, деревообробка та сільське господарство.

Зазначимо, у межах ініціативи "Зроблено в Україні" на підтримку бізнесу цьогоріч було передбачено понад 45 млрд грн, із них щонайменше 530 млн грн - для Закарпаття.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.