"Френдлі Віндтехнолоджі" розпочинає процес заснування сучасного навчального закладу в Закарпатті.
У Закарпатській області, в Ужгородському районі, планується відкриття сучасного освітнього закладу. Ініціатором цього проекту виступає ТОВ "Управляюча компанія індустріального парку "Френдлі Віндтехнолоджі", яка перенесла своє виробництво з Краматорська до Закарпаття після початку повномасштабної війни. Цю інформацію озвучила пресслужба компанії-партнера, девелоперської компанії Ino, у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна".
"Ми бачимо цей проєкт як стратегічну інвестицію в майбутнє України. Наше завдання - створити не просто школу, а платформу для злету талантів, де виростатимуть лідери, здатні трансформувати країну (...), саме тому інвестуємо в унікальний освітній простір, який стане магнітом для талановитих дітей та педагогів з усієї країни. Ми вже уклали меморандум із Закарпатською ОВА про співпрацю в розвитку освіти в регіоні і щиро вдячні за спільне бачення та підтримку державою наших ініціатив", - розповів генеральний директор управляючої компанії Сергій Смирнов.
Прогнозується, що в майбутньому навчальний заклад налагодить співпрацю з місцевими бізнесами, надаючи учням можливості для проходження стажувань, а також створюючи нові ресурси для розвитку громади.
Проєкт здійснюється у співпраці з девелоперською компанією Ino. Вона надає консультації щодо загальної концепції та розвитку території, разом із архітектурним бюро Archimatika, яке відповідає за розробку концептуального дизайну простору. Крім того, до команди входить Олена Кухаревська, директорка київської школи Liko-school, яка виступає радницею проєкту в сфері розробки освітньої моделі.
Зазначається, що унікальність проєкту полягає в органічній інтеграції трьох вимірів: передової освітньої моделі, інноваційних технологій та революційної архітектури. У фокусі -- створення сучасної освітньої екосистеми з інноваційними підходами та інфраструктурою: простори для VR/AR-досвіду, Startup Hub, екологічні лабораторії, менторська підтримка. Особливу увагу буде приділено поєднанню української програми та міжнародних стандартів Cambridge International Education, що дозволить випускникам отримувати міжнародно визнані дипломи та відкриває випускникам шлях до найкращих університетів світу.
"Ми формуємо простір, в якому більшість навчального процесу діти займаються справжніми викликами: від інженерних проектів до соціальних ініціатив. Це не просто далека мрія, а реальна освітня концепція, що надає дітям усі необхідні засоби для лідерства в глобальних змінах, при цьому дозволяючи зберегти свою ідентичність, цінності та нести Україну в своїх серцях," — підкреслює Кухаревська.
Генеральний директор Ino The Developer Валентина Кравченко зазначила, що перед початком проекту в регіоні було здійснено детальний аналіз існуючих навчальних закладів, а також проведено опитування серед батьків, щоб визначити реальні потреби Закарпаття в новій школі.
"Цей процес допоміг нам визначити основні цінності та принципи для школи майбутнього. Ми адаптували найкращі світові архітектурні рішення до українських реалій, не просто копіюючи, а переосмислюючи їх з урахуванням потреб наших дітей. Українці заслуговують на найвищі стандарти якості. Саме такі проекти сьогодні формують нову Україну — країну, яка будує своє майбутнє навіть в умовах найскладніших викликів", — зазначила вона.
Проєкт знаходиться на стадії концептуального розвитку, а його масштабна демонстрація з детальним описом освітньої моделі, архітектурних рішень та технологічних нововведень запланована на другу половину 2025 року.