Епідеміологічна обстановка в Україні: спостерігається збільшення випадків захворювання на грип і COVID-19 - Здоров'я 24.
В Україні спостерігається підвищення числа інфікованих грипом, ГРВІ та COVID-19. Епідеміологи передбачають, що впродовж наступних двох тижнів захворюваність суттєво зросте.
Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, у період з 17 по 23 лютого ці хвороби діагностували у 249 344 українців, що на 20% більше, ніж тижнем раніше, передає 24 Канал.
Також на тему Що робити, коли немає часу хворіти на застуду, грип чи коронавірус: поради епідеміологині
У трьох областях - Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій - спостерігається перевищення епідемічного порогу, який визначає, чи можна вважати ситуацію епідемією.
У 14 областях України, таких як Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Київська, Кіровоградська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Черкаська та Чернігівська, показники захворюваності залишаються на середньому рівні.
В Дніпропетровській та Миколаївській областях ситуація залишається незадовільною. Водночас у Києві та інших регіонах спостерігається передепідемічний рівень захворюваності, і наразі ситуація є стабільною.
Протягом тижня з ускладненнями до лікарень потрапило приблизно 7 тисяч людей. Однак, згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я, цей показник госпіталізацій не є тривожним.
Фахівці зазначають, що поширення ГРВІ пов'язане з активною циркуляцією вірусів грипу, які були зафіксовані у 22 регіонах України. З початку року від ускладнень захворювань зареєстровано 25 летальних випадків.
Лікарі підкреслюють, що вакцинація є одним з найдієвіших методів запобігання та зниження ймовірності тяжких ускладнень від грипу та COVID-19. Щеплення від грипу можливо отримати не тільки на початку, але й протягом всього епідемічного періоду.