Два регіони України змогли зберегти рівень бідності на довоєнному показнику.
У різних регіонах України спостерігається зростання рівня бідності.
Закарпатська та Чернівецька області стали єдиними регіонами в Україні, де рівень бідності залишився не зріс порівняно з 2021 роком.
Про це повідомила завідувачка відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько в інтерв'ю РБК-Україна.
"Ці два регіони, які умовно не постраждали від війни саме в контексті масштабів бідності", -- зазначила Черенько.
Вона підкреслила, що в інших регіонах спостерігається зростання бідності, особливо в північних областях, таких як Чернігівська та Сумська. Разом з цим, економістка зазначила, що в містах Київ, Харків та Дніпро рівень бідності збільшився не так помітно.
"В Україні середній рівень зростання становить 1,7 рази, тоді як в окремих регіонах цей показник коливається в межах 1,3-1,5 рази, що відповідає зростанню на 30-50%. Це свідчить про менший вплив негативних факторів на ці території. Експертка підкреслила, що ці регіони продовжують залишатися економічними центрами, незважаючи на близькість до зони конфлікту."
Вона підкреслила, що обстановка в Херсоні залишається вкрай напруженою, оскільки мешканці не можуть знайти роботу. Крім постійної загрози збройних конфліктів, регіон також переживає серйозні економічні випробування.
Черненько зазначила, що під час військових дій Державна служба статистики призупинила всі свої дослідження. Однак в кінці 2023 року, за сприяння ЮНІСЕФ, було реалізовано дослідження умов життя українських сімей, яке проводилося за методологією, схожою на ті стандарти, що їх використовує Держстат. Експертка посилається саме на ці дані, зібрані рік тому.