Дипломатичне напруження між Києвом і Будапештом спалахнуло після виявлення угорських шпигунів: аналітик розкрив наміри Орбана.

Кравченко розповів, до чого має бути готовою наша країна у відносинах із Угорщиною.

Після затримання двох колишніх українських військових, які співпрацювали з угорською військовою розвідкою в Закарпатті, уряд під керівництвом прем'єра Віктора Орбана проявив істеричну реакцію на викриття розвідувальної мережі в цьому регіоні. Оглядач міжнародної політики Володимир Кравченко у статті "Навіщо Орбан шпигує за Україною. Кілька цілей угорського прем'єра" вважає, що така реакція є не лише вираженням роздратування через публічне обговорення невдач угорських спецслужб, але й відображенням конфлікту між Угорщиною з одного боку, та Києвом і Брюсселем з іншого.

За словами автора статті, суть цього конфлікту полягає у використанні прем'єр-міністром Орбаном "українського кейсу" для посилення власної влади, подальшого постачання до Угорщини газу РФ за пільговими цінами та вибивання грошей із фондів Європейського Союзу.

Кравченко зазначає, що Угорщина продовжує відмовлятися від надання Україні зброї, а також перешкоджає виділенню військової допомоги з боку Євросоюзу. Крім того, угорські офіційні особи висловлюють підтримку Україні, проте блокують відкриття першого переговорного кластеру щодо євроінтеграції нашої держави. Зокрема, міністр закордонних справ Угорщини підкреслив, що його країна не зніме вето на вступ України до ЄС, поки угорська меншина в Закарпатті не отримає назад свої права, які були у них відібрані.

Раніше ZN.UA вже писало, що існує декілька способів для нейтралізації Угорщини. Суть першого варіанту дій полягає в застосуванні положення статті 7 Договору про Європейський Союз, що дозволить позбавити цю країну права голосу. Другий варіант передбачає використання санкцій проти Будапешта, щоб змусити його голосувати солідарно з іншими країнами Європейського Союзу. Третій варіант -- під час ухвалення Євросоюзом рішень щодо ключових питань, зокрема які стосуються України, ігнорувати Угорщину.

"Поки Європейський Союз намагається знайти альтернативний варіант, Україна вже адаптується до сценарію, втіленого Орбаном, де політика Будапешта сприяє інтересам Москви, а не стабільності та миру в Європі", - підкреслює аналітик.

Кравченко вказує, що Україні потрібно бути готовою до того, що Угорщина продовжуватиме намагатися вести діалог із позиції сили, блокувати надання фінансових ресурсів через Європейський фонд миру, заважати Євросоюзу приймати рішення на підтримку нашої країни, забороняти імпорт нашої сільськогосподарської продукції, а також вимагати розширення прав угорської меншини в Закарпатській області та дозволу на транзит газу РФ нашою територією.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.