266 сільськогосподарських підприємств подали свої заявки на грантову програму, організовану ФАО та Європейським Союзом. Прийом нових заявок триває.
02.02.2025 07:04 "Агро Перспектива" (Київ) -- 266 агропідприємств виявили бажання взяти участь у грантовій програмі, що фінансується ФАО та ЄС. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) разом з Європейським Союзом повідомили про продовження терміну подачі заявок на третій грантовий цикл до 9 лютого 2025 року.
Згідно з умовами програми, учасники зобов’язані внести власний інвестиційний внесок, який варіюється в залежності від вибраної сфери діяльності. Грантові кошти надаватимуться в гривнях за курсом ООН і в межах двох грантових вікон:
максимум 416,5 тисяч гривень (еквівалент 10 тисяч доларів) для дрібних агровиробників;
максимально 1,041 млн грн (еквівалентно $25 тис.) для аграрних мікро- і малих компаній, сільгоспкооперативів, а також асоціацій виробників продукції з географічними маркуваннями (ГЗ).
На участь у програмі можуть податись агровиробники зі Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей та окремих районів Дніпропетровської.
У Львівській області підтримка буде зосереджена на ягідництві, овочівництві, аквакультурі, молочному виробництві та недеревній лісовій продукції. У Закарпатській області допомогу можуть отримати виробники закарпатського меду (ГЗ), закарпатського вина та традиційних гуцульських сирів, таких як коров'яча бриндза та овеча бриндзя (НМП), а також агровиробники у секторах аквакультури, ягідництва, овочівництва та недеревної лісової продукції. Виробники в Івано-Франківській та Чернівецькій областях можуть отримати переваги від інвестицій у ягідництво, овочівництво, недеревну лісову продукцію, аквакультуру, гуцульську коров'ячу бриндзу та овечу бриндзю (НМП). У Дніпропетровській області основна увага буде зосереджена на ягідництві, овочівництві, аквакультурі та молочному виробництві, йдеться в повідомленні комітету з питань аграрної та земельної політики ВР.