15 днів замість півроку: Уряд спростив процедуру встановлення мобільних вишок в умовах воєнного стану.
Кабінет Міністрів затвердив рішення, що запроваджує спрощену процедуру для розміщення базових станцій мобільного зв'язку під час дії воєнного стану.
Це рішення було прийнято урядом під час засідання, яке відбулося в п'ятницю, 16 травня, згідно з інформацією, наданою пресслужбою Міністерства цифрової трансформації.
"Цей крок сприятиме операторам мобільного зв'язку у розширенні мережі по всій Україні, зокрема вздовж автомобільних трас, у сільських районах та в відновленні зв'язку на територіях, що були деокуповані", - зазначили в Міністерстві.
Отже, раніше процедура отримання дозволу на будівництво або встановлення базової станції на державній чи комунальній власності (на земельній ділянці або об'єкті) могла займати від 6 місяців до 2 років.
"Нова постанова змінює підходи до отримання дозволу на встановлення базової станції: тепер цей процес займатиме всього 15-25 днів. Всі етапи, необхідні для укладення договору оренди майна або земельної ділянки, включаючи розробку проєкту землеустрою, його затвердження та підготовку до аукціону, будуть здійснюватися одночасно", - зазначили в Міністерстві цифрової трансформації.
Загалом постановою передбачено, що:
Для запобігання зловживанням введені чіткі обмеження:
Відповідно до ліцензійних умов, укладених у листопаді 2024 року, мобільні оператори повинні гарантувати наявність 4G зв'язку.
У березні, згідно з отриманою інформацією, Верховна Рада знову схвалила закон, метою якого є спрощення процесу надання земельних ділянок операторам мобільного зв'язку для встановлення мобільних станцій.
Втім, до другого читання до законопроєкту внесли низку змін, які не стосуються розвитку мереж мобільного зв'язку. Зокрема, щодо передачі у приватну власність земельних ділянок під водоймами та гідроспорудами, а також щодо встановлення особливого режим відчуження земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у приватній власності, в Ужгородському районі Закарпатської області.
Обидві ці норми стали підставою того, що президент Володимир Зеленський наклав вето на ухвалений закон і наприкінці жовтня минулого року повернув його до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.
Проте, нова редакція закону, яка була повторно ухвалена Верховною Радою, все ще включає спеціальну статтю. Вона регулює особливості примусового вилучення земельних ділянок та іншої нерухомості з метою суспільної потреби в умовах воєнного стану для розміщення об'єктів оборонної промисловості та інфраструктури в Ужгородському районі Закарпатської області.
На даний момент, закон, який був затверджений Верховною Радою з урахуванням рекомендацій президента, ще не отримав підпис.