Під час сьогоднішньої прес-конференції в Ужгороді, що стосувалася президентської виборчої кампанії, закарпатський соціолог Олександр Пелін, зокрема зазначив, що зараз настав час нових облич у політиці, а відтак - нових кандидатів на крісло глави держави:
"Вперше за 23 роки на політичній мапі України з'явилися нові кандидати в Президенти, це до прикладу такі постаті, як Михайло Добкін, Дмитро Ярош, Юрій Бойко та інші. Хоча взагалі люди, які орієнтуються в політиці, розуміють, тільки один-два з цих кандидатів зможуть набрати вагому кількість голосів".
Олександр Пєлін розповів детальніше про електоральні вподобання закарпатців.
У свою чергу журналіст та історик Сергій Федака зазначив:
"Рейтинг Петра Порошенка піднімався протягом останніх трьох місяців. Але зараз для нього головним є не втратити його. Якщо в передвиборчій боротьбі цей кандидат не поступиться Сергію Тігіпко, тоді він залишиться на коні. Підкреслюю, якщо вдасться провести вибори в один тур - то це будуть ідеальні легітимні вибори".
Політолог Михайло Шелемба розповів:
"Вважаю що це будуть найчистіші вибори за весь період незалежності нашої держави. Звісно, щодо лідера УДАРу Віталія Кличка десь очікувалося, що він поступиться Порошенко, адже Віталій не мав команди на місцях. Якщо б у нього була реальна підтримка, тоді б не було поступок."
А на чому ж будуть акцентувати увагу виборців у передвиборчих програмах кандидати на посаду Президента? Всі експерти відповіли, що основними питаннями будуть: мовне, протиставлення Східної частини України Західній та економіка країни. Ймовірно рейтинг кандидатів буде залежати й від РФ, США та ЄС.
Громадський діяч та керівник закарпатської "Опори" на Святослав Бабіля розповів:
- Зараз громадськість вже трошки заспокоїлась, немає боротьби, кровопролиття, яке було на Майдані ще місяць тому і, ймовірно, вибори будуть більш чистими, ніж були досі.Актуальним нині є питання проведення виборів в Криму. Тут вже застосовуватимуть досвід Грузії та Молдови.
Karpatnews.in.ua
Закарпаття не готове голосувати за Олега Ляшка
Сергій Федака: Ми ближчі до європейської традиційної політичної системи, а не до двопартійної американської