Рубрика: Культура

29 грудня

Георгій Левадський — продовжувач традицій Закарпатської школи живопису

foto

Під егідою управління культури Закарпатської облдержадміністрації та Об’єднання професійних художників Закарпаття вийшов з друку альбом «Георгій Левадський. Графіка, пленерні замальовки та етюди.» (КП «Ужгородська міська друкарня». — 2010).

Заступник директора з наукової роботи Закарпатського обласного художнього музею ім.. Й.Бокшая Людмила Біксей написала у вступному слові: «Художник за проявом і філософ за внутрішньою сутністю Георгій Левадський в історію образотворчого мистецтва Закарпаття увійшов як живописець та графік ліричного обдарування. Народився Г.Левадський 18 червня 1938 року в Росії. Доля склалася так, що зав’язь таланту проявилася в Україні, куди в 1944 році переїхала сім’я.»

Та вершин у творчій самореалізації пан Георгій сягнув у Закарпатті, куди після митецького навчального закладу приїхав за направленням. Тут, визнає сам митець, класики Закарпатської школи живопису Й.Бокшай, А.Кашшай, Ф.Манайло, А.Ерделі, Г.Глюк «стали для мене прикладом у житті і мистецтві». А ще на творчість, звичайно, впливали краса і велич Карпат, люди, котрі тут живуть і працюють, наче бджоли.

Про найхарактерніше для своєї творчості теж лаконічно і ясно говорить сам Георгій Левадський: «У моїх роботах немає смутку. Можливо, це за рахунок веселої вдачі моєї дружини Емми, з якою ми навчалися разом і прожили у парі понад 50 років… Я працюю для людей, які розуміють мене, котрих я глибоко розумію, живу їхнім життям».

Отже, саме любов до життя визначила пріоритети в мистецтві для художника, який радував нас своїми творами і любов’ю до людей. Ми продивляємося його змістовний альбом і вклоняємося світлій пам’яті.

Дмитро ВОРОБЕЦЬ, студент відділення журналістики УжНУ


29 грудня 2010, 16:24
Схожі новини


На Закарпатті стартує ІV Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея

Новий туристичний маршрут у Карпатах: Як пройти "Шлях гуні" за 9 годин

На ужгородку скоїли розбійний напад

Україну на Євробаченні в Амстердамі представить гурт Go-A

Вийшов друком туристичний путівник Ужгородом

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину