Рубрика: Політика

25 грудня

Бескидський тунель через Карпати: Бути чи не бути?

foto

«Укрзалізниця» планує провести повторний конкурс з відбору компанії для будівництва Бескидського тунелю в січні-лютому 2011 р., заявив на прес-конференції перший заступник генерального директора «Укрзалізниці» Микола Сергієнко.

«Поки тендер не проведений, ми внесли зміни, тому що час вимагає по новому розглядати (тендер). Я думаю, що в січні-лютому буде затверджено остаточний варіант», — заявив М. Сергієнко. За його словами, будівництво Бескидського тунелю є частиною проекту зі створення залізничного ширококолійного коридору 1520 мм до Відня. У результаті цього проекту буде забезпечене швидке транспортування вантажів з Росії до Австрії.

Нагадаємо, 1 грудня 2006 р. Верховна Рада України прийняла закон «Про ратифікацію Гарантійної угоди (проект впровадження швидкісного руху пасажирських поїздів на залізницях України) між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку», яку було підписано ще в серпні 2004 р. Угода передбачає виділення кредиту«Укрзалізниці»в сумі 120 млн дол. Кредит надається на 15 років під 4-6%.

При цьому 47 млн дол коштів за цим проектом буде спрямовано на впровадження швидкісного руху — закупівлю сучасних пасажирських вагонів, 29 млн дол — на закупівлю колійної техніки, 40 млн дол.

На будівництво в Закарпатті Бескидського тунелю, який входить в 5-й Європейський транспортний коридор (Італія — Словенія — Угорщина — Словаччина — Україна — Росія), решта коштів, — на проектні роботи по тунелю (2,8 млн дол) і комісію за відкриття кредиту (1,2 млн дол.) Загальна вартість проекту складає 200 млн дол, З них 120 млн дол — кошти ЄБРР, 80 млн дол — кошти «Укрзалізниці». Погашення кредиту ЄБРР має здійснюватися також за кошти «Укрзалізниці». У червні 2008 р. «Укрзалізниця» оголосила процедуру передкваліфікації з проектування Бескидського тунелю. Зокрема передбачається реконструкція тунелю з будівництвом під'їзних шляхів, будівництво нового двоколійного залізничного тунелю протяжністю 1 км 822 м.

«Укрзалізниця» з 30 серпня 2007 почала проектування будівництва Бескидського тунелю в Закарпатській області, розвідку рельєфу та геодезичні роботи.


25 грудня 2010, 13:56
Схожі новини


На Закарпатті затримали двох прикордонників, які за тисячі доларів погодилися стати інформаторами контрабандистів

Неготових брати участь у протестах українців побільшало – опитування

На українсько-словацькому кордоні затримали групу нелегалів з Афганістану

У кількох містах Казахстану відбуваються масові акції протесту

У Британії склали список ворожих країн

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено