Рубрика: Суспільство

09 вересня

На суд журі в Ужгороді запропонують 54 теле- та 33 радіопрограми з країн Європи

foto

Karpatnews.in.ua нагадує, що в обласному центрі з 11 по 13 вересня проходитиме XVІ міжнародний фестиваль телерадіопрограм для національних меншин «Мій рідний край». Його учасники, поряд із Україною, представлятимуть Румунію, Словаччину, Угорщину, Чорногорію, Сербію, Австрію та Швецію.

Ужгород, Срібна Земля. До обласного центру Закарпаття днями приїжджає голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, очікують також на шеф-редактора інтернет-видання «Телекритика» Наталію Лигачову. Але цими іменами перелік відомих гостей, яких із нетерпінням чекають у місті над Ужем, не обмежується. Пояснення просте: тут із 11 по 13 вересня проходитиме XVІ міжнародний фестиваль телерадіопрограм для національних меншин «Мій рідний край». Його учасники, поряд із Україною, представлятимуть Румунію, Словаччину, Угорщину, Чорногорію, Сербію, Австрію та Швецію.

На суд журі винесуть 54 теле- та 33 радіопрограми журналістів з цих країн. У журі двоє співголів — відповідальний за закордонні зв’язки угорського державного Фонду з підтримки ЗМІ Янош Гаваші (Будапешт) та засновник і шеф-редактор інтернет-видання «Телекритика» Наталія Лигачова (Київ). Роботи радіожурналістів оцінюватиме група на чолі з інтендантом національного радіо Угорщини «Радіо Кошут» Золтаном Пастором.

Телеканал «Тиса-1» Закарпатської облдержтелерадіокомпанії влаштує в прямому ефірі дві «Відкриті студії». Їхні теми відомі наперед — «Українці за кордоном» та «Суспільне телебачення в Україні».

На престижному журналістському форумі вперше влаштовують численні майстер-класи. Їх забезпечать фахівці з Угорщини, зокрема з головних телеканалів цієї країни. Навчатимуть мовним аспектам, режисурі, операторській майстерності за моделлю «Oneman», яка передбачає універсальність однієї людини в ефірі, яка його готує.

Досвід цієї потужної команди закордонних фахівців у рамках фестивалю перейматимуть їхні колеги з телерадіокомпаній Ужгорода, Мукачева, Хуста, Берегового, Виноградова та інших міст краю, в яких розвивається тележурналістика. Не оминуть увагою і студентів відділення журналістики Ужгородського національного університету, а також так званих вільних журналістів, які прагнуть вдосконалитися в професійній майстерності.

У завершальний день фесту, який знову пройде на мальовничій Золотій горі поблизу Ужгорода, відбудеться традиційний «Етноказанок». Учасники «етноредакцій» Закарпатської ОДТРК, які ведуть мовлення шістьма мовами національних меншин, змагатимуться в приготуванні на відкритому вогні страви угорських пастухів — бограчу.

Як і раніше, головною ідеєю фестивалю «Мій рідний край» буде показ життя національних меншин, розмаїття їхніх культур, побуту, відродження та збагачення духовної спадщини, традицій. Цікаво, що закарпатський форум — єдиний цього року телерадіофестиваль, який проводить Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

У телерадіофесту Срібної Землі з’явився новий талісман — котик Тисик! (ФОТО)


09 вересня 2014, 9:25
Karpatnews.in.ua - Всі новини Закарпаття, Ужгорода та УкраїниСхожі новини


У Польщі створюється дедалі ширша пропозиція спеціальних послуг для українців

Міжгірщина стала хорошим ареалом для існування карпатської популяції бджіл

Суд дозволив Німеччині висилати мігрантів в менш благополучні країни ЄС

Зустріч везни із зимою зафіксували на Рахівщині (фото)

До іршавських рятувальників завітали маленькі гості із села Дунковиця (фото)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину