Рубрика: Культура

16 серпня

У Мукачівському замку відкрилася виставка художників арт-клубу "Палітра-Спектр"

foto

Замок-музей «Паланок» з часу проведення виставки робіт славного мукачівця Міхая Мункачі став можна сказати мистецьким центром краю. Підтриманням цих традицій стало відкриття минулого четверга першої виставки творів художників арт-клубу «Палітра-Спектр» на тему «Замкова архітектура Мукачева».

За словами керівника "Палітри-Спектру" Оксани Метзгер, їх клуб вперше презентувався в Мукачеві в 2006 році і була окрім того ще невдала спроба провести виставку робіт в 2009 році. Оксана раніше показувала в замку власні роботи. В цьому році понад 30 робіт представили 8 авторів.

З творів Оксани Метзгер привертають увагу портрети Ілони Зріні, Федора Корятовича та Ференца Ракоці. Не менш ефектно виглядає портрет повстанця Дьордя Дожі. Микола Дзись-Войнаровський показав Мукачівський замок в різноманітних ракурсах і змалював пейзажі навколо нього в різні пори року. Та найбільш тонкою за задумом виглядала робота Галини Гренко "Місто, зачароване часом". Я довго не міг збагнути, який сенс вклала автор, коли зобразила замок в пісочному годиннику і звернувся до пані Галини за роз'ясненням:

– Я раніше почула легенду про "Паланок", яка мене вразила до глибини душі і вирішила написати на її основі роман в двох частинах. Друга частина повністю пов'язана з подіями навколо Мукачева. В цій картині я показала життя міста. В багатьох легендах згадується, що все починалось з яйця. На його основі зав'язалась композиція: пісочний годинник. Час є господарем над нами, який керує всіма процесами. Починалось все з фортифікаційної споруди, далі центральна частина міста до пам'ятника Кирилу і Мефодію. А над всім цим я зобразила захисника міста – юнака на білому коні: за легендою місто і замок протягом століть не зазнавало значних руйнувань.

Поряд з пейзажами, портретами та іншими художніми творами поціновувачі прекрасного на виставці могли побачити твори талановитого мукачівського майстра фотографії Петра Паровінчака. У своїй роботах автор не обходить увагою як відомих, так і звичайних мукачівців. Серед художників, які презентували свої роботи, були як досвідчені, так і зовсім юні таланти. Так Світлана Кучерова представила вишивку, на якій зобразила урочисту мить навколо замку. По одній оригінальній роботі також представили заслужений художник України Юрій Сяркевич, митці Іван Папп та Андрій Агаларов.

Як я довідався від глядачів дана акція була не єдиною в Паланку. Поряд, в іншій залі, вже тривала виставка Тімеї Софілканич. Від авторки дізнався, що виставка розпочалась в одному з ресторанів міста і є пересувною. Зараз роботи Тімеї перевезли в замок, де мукачівці та туристи протягом серпня зможуть милуватись роботами в жанрі акварель, як і згадуваними раніше роботами арт-клубу "Палітри-Спектру". Цікаво, що художниця не одразу наважилась професійно малювати, а починала як дизайнер. Потім працювала з талановитими юними мукачівцями і саме вони надихнули її до творчості. Автор поділилась рецептом своєї роботи:

– Я сама складаю композицію і далі вкарбовую на папір. Техніка різна. Тут ви можете бачити роботи аля-пріма, по сухому, по вологому і змішаною технікою. Також Тімея представила 4 копії робіт Міхая Мункачі та дві картини нової серії авторки "Старе місто", над новими творами з якої вона працюватиме найближчим часом.
 


16 серпня 2010, 10:07
Євген Свищо, "Мукачівська Ратуша"Схожі новини


Сьогодні в Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая запрацює виставка "Спогади"

Народний фольклорний ансамбль «Маки» відзначився в Угорщині (фото)

Мукачівські художники пишуть пейзажі міста у день його народження (фото)

В Ужгороді розгорнеться виставка "Портрет"

Фестиваль хорової музики “Choirs in the castle” зібрав у замку “Паланок” чималу кількість поціновувачів хорового мистецтва

їїїїїїїї...

читач
16 серпня 2010, 10:09

Колеги виправте помилку у заголовку:)

Прокоментуй новину