Рубрика: Надзвичайне

08 грудня

Володимир Чіпак про паводок: Плавають лише ті закарпатці, які не давали нам будувати дамби

foto

Як повідомили Karpatnews у Закарпатському гідрометцентрі 9 грудня на Закарпатті продовжиться погіршення погодних умов - прогнозуються місцями сильні опади у вигляді дощу, а наприкінці дня – у вигляді мокрого снігу. Це призведе до формування високого паводку на річках Закарпаття. За словами фахівців, опади, що очікуються 9 грудня, можуть стати рекордними за останні 100 років. Тільки за попередніх 10 днів в області пройшли 4 потужні циклони. У середньому щодоби випадає від 30-40 мм. опадів.

Вода в деяких місцях вже виходить на заплави та підтоплює сільгоспугіддя на незахищених ділянках, переважно у Мукачівському, Берегівському та Іршавському районах. Вже підтоплено близько семи гектарів сільськогосподарських угідь на Іршавщині. Нещодавні дощі спричинили вихід з берегів води на річках Уж, Латориця та Боржава. Вода стоїть на подвір'ях понад десяти господарств у Мукачівському районі.

Про ситуацію, що склалася в області розповідає начальник Закарпатського обласного управління по водному господарству Володимир Чіпак:

«Ситуація досить складна. Паводок триває вже другий день і він - вище середнього рівня. Складність у тому, що й надалі прогнозуються дощі і тільки 10 грудня, після обіду, відбудеться знидення температури. Рівень води у річках наразі піднявся на 2 метри. Там, де є дамби – проблем немає. Вони мають місце в тих місцях, де немає захисту – р. Боржава (Іршавський район), В.Комяти (Виноградівський район). Люди нам не дозволяли проектувати водозахисні дамби, не хотіли давати нам під них землю, а тепер самі ж страждають. Підтоплено багато дворогосподарств, але в будинках поки що води немає. Досить складна ситуація зараз між Мукачевом і Чопом, на Латориці, де рівні води дійдуть до історичних максимумів. Але, там - надійні дамби. На рівнині задіяні 20 насосних станцій. Оперативні служби працюють цілодобово. Дещо менший підйом води маємо на річці Тиса. На рівнинах поблизу Тиси проблем немає. Вони є в гірських районах. Підмиті дороги та береги річок на Міжгірщині та Тячівщині. Проте ситуацію контролюємо, людей попереджаємо. Дуже допомагають нам служби МНС. Сьогодні ми завезли мішки з піском у с.Вільхівку (Іршавщина), укріпляємо стару дамбу. Там переливу ще немає, але є ризик затоплення».

На Закарпатті, починаючи з 4 грудня, за добу перекачується понад 2 млн.м3 паводкового стоку. А з початку осінньо-зимових паводків перекачано близько 15 млн.м3.

Karpatnews


08 грудня 2010, 17:07
Схожі новини


У Берегові померла літня жінка, у якої діагностували COVID-19

Збитки глобальній економіці від пандемії складуть понад 5 трлн доларів – Bloomberg

Через загорання сухої трави зайнялася будівля ресторану

На Закарпатті за добу виникло 36 пожеж в екосистемах

В результаті пожежі у Виноградові загинула людина

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину