Рубрика: «21:Ужгород»

18 липня

Закарпаття має найбільшу на Західній Україні сонячну електростанцію (+ФОТО)

foto

Збудували її в Ірляві на Ужгородщині.

Майже 43 тисячі блоків сонячних батарей на 23-х гектарах – електростанція в Ірляві, що на Ужгородщині, є найбільшою на Західній Україні. Електроенергії, що виробляється тут, достатньо, аби забезпечити цілий Великоберезнянський район або 10% від потреб Ужгорода та Ужгородщини.  Річна потужність цієї електростанції –10,09 Мвт, тут видобувають 9,6 кіловат за годину.

Схема роботи така: з’єднані між собою полікристалічні модулі (сонячні батареї) збирають сонячну енергію, за допомогою чотирьох інверторних підстанцій постійний струм перетворюється в перемінний, потім через  трансформаторну станцію подається в загальну мережу.  

«Всі модулі мають спеціальний захист, тому ні град, ні сніг, ні якісь механічні пошкодження їм не страшні, – розповів інвестор проекту Богдан АНДРІЇВ. – Батареї розташовані під тридцятиградусним кутом до землі на такій відстані одна від одної, щоб за будь-якої погоди й пори року на них не потрапляла тінь. А ще вони самоочищуються, тому з персоналу на території електростанції у нас працюють тільки охоронці». За його словами, ідея вкласти гроші в альтернативну енергетику виникла під час поїздок Європою. Важливо й те, що сонячні електростанції є абсолютно безпечними для довкілля – нема жодних вуглекислотних та інших токсичних викидів. «Термін сонячного освітлення в нас становить 2 тисячі годин щорічно, а річний енергетичний потенціал сонячної енергетики – 140 тис. тонн умовного палива. Одним зі стимулюючих факторів став і так званий «зелений тариф», котрий діє і в нашій державі. Він спрямований на підтримку таких інвестиційних проектів – держава гарантує підключення до мережі, довготривалий контракт за закупівлю виробленої енергії та надбавку до її вартості.», – зазначив Богдан Андріїв.  

Збудували сонячну електростанцію за італійською технологією з китайського матеріалу за досить стислий строк  – 6 місяців. Інженер із Італії Сільвіо МАТТА, який особисто прибув на відкриття об’єкту, розповів: «Закарпаття – перспективний регіон для будівництва таких станцій, адже тут є багато вільного місця та сонця. Італія ж за кількістю сонячних електростанцій є  лідером у Європі. Це абсолютно дешева та екологічно чиста електроенергія без відходів. Чи буде галузь розвиватися у вас – залежить від підтримки місцевої влади». 

Будівництво Ірлявської електростанції не просто допоможе забезпечити край власною енергією, а й стане в пригоді місцевій громаді. «Дуже радий, що такий потужний об’єкт збудований саме в Ірляві, – повідомив сільський голова Василь ЧОРНАК. – На цій території були суцільні чагарники, а тепер – сонячна станція. Село матиме робочі місця, а ще інвестори допоможуть з ремонтом клубу, зроблять дорогу, аби селяни могли доїжджати до своїх полів та виноградників». Між іншим, таким чином інвестори та місцева влада виконують соціальні ініціативи Президента по розвитку села. 

«Закарпатська Правда» 


18 липня 2013, 21:05
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Тариф зріс, але не для всіх ужгородців (ВІДЕО)

Змагання сильних духом в Ужгороді

Дах школи в Сюрте майже відновили (ВІДЕО)

Ужгород приймав виставку-ярмарок «Тур’євроцентр – Закарпаття 2019» (ВІДЕО)

Здай кров – отримай подарунки (ВІДЕО)

їїїїїїїї...

Роман Георгієвич
19 липня 2013, 13:14

Нам повезло, що є такі люди, які готові впроваджувати нові технології в життя. Нехай наша область має невелику територію, але має великий потенціал.

Ужгородка
19 липня 2013, 16:40

потрібно і у нас збудувати таку електорстанцію на місці запалих територій, і дешево, і якісно, і не шкодить довкіллю. Бо так багато потрібно сплачувати за електроенергію.

Василь
19 липня 2013, 17:29

Шановна Ужгородко, Ви не почнете менше платити за електроенегрію. на будьте накими наївними!

Ужгородка
19 липня 2013, 17:59

Звичайно, якщо нічого не прагнути змінити на краще, то воно і не стане таким. Потрібно намагатися робити життя якомога комфортнішим та кращим, щоб потім хоча б наші діти на внуки могли менше платити.

гуцул
19 липня 2013, 18:17

ПАКРАЩЕННЯ не загорами скоро весь ліс балогоСТАН із ДАУНбасами в Карпатах вирубают , а вмісто нього отаку ХЕРНЮ накладут із мінімальним КПД .ЛИШ БИ БАБЛО ІЗ БЮТЖЕТА ВИМИТИ.А під панелями гриби і ягоди -НЕ РОСТУТ....ТАК ,ЩО ЗАКІ ПАРУ СМЕРЕК ЩИ Є НА ГОРАХ ,ПИЗД...ЙТЕ ВСІ В ГОРИ, ЗАПАСАТИСЯ ВІТАМІНАМИ І ГРИБАМИ.БО СКОРО АМОРФНИЙ КРЕМНІЙ БУДЕТЕ В БАНКИ ЗАКЛАДАТИ(ОТРАБОТАНИЙ КАНЕШНО...).

ded
22 липня 2013, 23:03

ПУСТУЮЧІ ФУТБОЛЬНІ ПОЛЯ В КАМЯНИЦІ,АВТОБАНИ,ГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ,А МИ НА МАРС.

Анонімний користувач
30 жовтня 2014, 22:28

Прокоментуй новину