Рубрика: Культура

13 квітня

Закарпатський студент Василь Кадар — другий на Всеукраїнській олімпіаді з академічного живопису (+ФОТО)

foto

У суботу, 13 квітня, в Ужгороді підбили підсумки Всеукраїнської олімпіади з академічного живопису. Від обласної влади учасників та переможців привітав заступник голови облдержадміністрації Іван Качур.

          45 студентів двох десятків мистецьких вишів та академій цьогоріч приїхали на Закарпаття, аби визначити найталановитіших. Конкурсні завдання складалися  з обов'язкової та довільної  програми.

        Обов’язкова програма містила завдання з академічного живопису (конкурсанти виконують портрет із плечовим поясом засобом живопису, на форматі 50x60; час виконання: 8 академічних годин).

Довільна програма передбачала завдання з живопису на пленері (конкурсанти  виконують  пейзаж  засобом  живопису, на форматі 50x60; час виконання: 8 академічних годин).

       Відтак, упродовж двох конкурсних днів юні митці малювали портрети та пейзажі. Мотиви останніх, до речі, натхненні краєвидами старовинних дерев’яних хаток, церков краєзнавчого музею та Ужгородського замку.

Оцінювання завдань здійснювалося за 12-бальною системою. Найкращі роботи відбирало професійне журі – академіки та професори мистецьких вишів України:

       – Є чимало цікавих робіт, а обирали ми «всліпу» - роботи були пронумеровані, але жодного прізвища автора ми не знали. Відтак, об’єктивно  визначили  переможців – перше, третє і два других місця, - розказав про роботу журі його голова, Президент Національної академії мистецтв України академік, народний художник України Андрій Чебикін.

       Дуже символічно, що саме на Закарпатті проводяться мистецькі конкурси такого рівня. Адже наш край подарував світу багато талановитих художників, а закарпатська школа живопису й до нині в пошані. Чудовим доказом, що наші молоді митці найкращі, безумовно, є й те, що серед переможців Всеукраїнської олімпіади з академічного живопису – закарпатець. Друге місце посів студент Закарпатського художнього інституту, хустянин Василь Кадар, - резюмував заступник очільника області Іван Качур. 

Довідково: За наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту  України олімпіада на базі Закарпатського художнього інституту проводиться з квітня 2011 року. 2011 р. – проходила на території Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту. 2012 р. – на базі кафедри живопису у м. Мукачеві (зал готелю-ресторану «Латориця» та в Мукачівському замку «Паланок»). У 2013 році – анкети-заявки  надіслали 25 навчальних закладів.  У олімпіаді взяли участь 45 учасників із 23 вищих навчальних закладів України. Уже вдруге Закарпатський обласний музей народної архітектури та побуту надає можливість провести Всеукраїнську олімпіаду на своїй території і всіляко сприяє в її організації.

Прес-центр ОДА

 


13 квітня 2013, 18:15
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У жовтні відбудеться обласний дитячо-юнацький конкурс живопису імені А. Ерделі

На Тячівщині поліцейські затримали вантажівку з деревиною сумнівного походження

В ювілейний рік проявляються таланти Закарпатського муздрамтеатру

Василь Густі – лауреат премії ім. В. Винниченка

Сприйняття України за кордоном - як до нашої культури ставляться пересічні європейці

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено