Рубрика: Суспільство

09 квітня

Микола ПІГУЛЯК: За задумом Крупки, площа Народна суттєво відрізнялася від сучасної (ФОТО)

foto

Про засідання архітектурно-містобудівної ради, що відбулося 2 квітня, розповів на брифінгу начальник обласного управління містобудування та архітектури Микола Пігуляк.

Основне питання засідання – розгляд проекту реконструкції площі Народної в місті Ужгород. Рада складається з 18 членів, на засіданні були присутні 15 з них.

- Обов’язкова умова роботи цієї ради – це наявність у її складі представників відповідних служб. А це - і пожежники, і представники санепідемслужби, представники управління містобудування та архітектури. Головуючий – начальник управління містобудування та архітектури, Секретар – заступник начальника, - розповів Микола Пігуляк.

Архітектурно-художня рада (два засідання цієї ради передували  містобудівній раді) розглядає концепції, думки. На ній присутні архітектори, художники, тобто люди, які оцінюють саму концепцію. Містобудівна – це рада, що створюється при органі влади. Понад 50% членів ради - це архітектори.

 - У нашій містобудівній раді – їх близь 60%. З тих архітекторів, що були присутні – 4 проголосували «за», один утримався, один проголосував «проти». Тож містобудівна рада схвалила проект. Ми радилися з управлінням культури стосовно збереження, оформлення історичної пам’ятки. Тож можу сказати, що наразі не встановлені навіть межі цієї пам’ятки, навіть зараз користуються радянськими нормами у цьому питанні. А це теж потребує упорядковування, - відзначив Микола Пігуляк.

Під час брифінгу Микола Пігуляк продемонстрував проект чеського  архітектора Крупки.

     - Це проектне рішення Крупки абсолютно відмінне від того, що є зараз. Звернуть увагу, зелений газон – всього 15 метрів, з обох боків – дві широкі вулиці. Теперішній газон у кілька разів більший. Проект не був реалізований, тобто площа у теперішньому її вигляді жодним чином не відповідає архітектурному задуму тодішніх архітекторів – це фактично незавершена її версія.

За схваленим радою проектом передбачено озеленення на 60 % площі. Фінансування здійснюватиметься на 80% з держбюджету.

- Міський архітектор весь цей час міг приймати рішення сам без рішення містобудівної ради (вона є міською та обласною). Він зараз має висновок управління культури, рішення Ради, тобто -  набагато більше матеріалів, ніж перед цим. Тож прийме рішення «так» чи «ні», - відзначив Микола Пігуляк.

Для належної роботи у галузі містобудування має бути розроблена  містобудівна документація, - впевнений Микола Пігуляк:

- Для того, щоб в нашій області все робилася у чітко визначених рамках, зокрема і з урахуванням історичного аспекту, має бути генплан населеного пункту, також - історико-архітектурний опорний план. Він чітко встановлює, де і що можна робити. За його відсутності виникають конфлікти, які не містять професійного аналізу та не спрямовані на охорону культурної спадщини.


Наразі обговорюється генплан міста Ужгород, йде мова про розробку історико-архітектурного опорного плану. Він буде розроблений у всіх історичних містах Закарпаття.

Прес- центр ОДА

Архітектурно-містобудівна рада Закарпаття схвалила проект реконструкції площі Народної в Ужгороді

"Добродійник" Балога понівечив площу Народну — віддувається губернатор Ледида

Ужгород. Реконструкції площі Народної — бути! (+ФОТО, ВІДЕО)


09 квітня 2013, 14:57
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Літній росіянин намагався незаконно потрапити до Словаччини

У Мюнхені розпочався Октоберфест, очікують 6 млн гостей

У Карпатах протягом осені можна почути рев благородного оленя (ВІДЕО)

Закарпатські поліцейські провели превентивну діяльність з протидії булінгу серед школярів

У Чехії затримали двох українців, які незаконно регулювали рух на дорозі

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину