Рубрика: Політика

02 листопада

Олександр Солонтай: "Вибори на Закарпатті зробили гроші, а не агітація!"

foto

Представник ВО «Батьківщина», кандидат в депутати до Закарпатської обласної ради, а також провідний експерт Інституту Політичної Освіти, Олександр Солонтай вимагає перерахунку олосів по мажоритарному округу №9 (м.Ужгород).

Представник ВО «Батьківщина», кандидат в депутати до Закарпатської обласної ради, а також провідний експерт Інституту Політичної Освіти, Олександр Солонтай, розповів журналістам KAPPATNEWS про те, що вимагатиме перерахунку голосів по мажоритарному округу №9 (м.Ужгород), де його випередила представниця опозиційної партії «Єдиний Центр» Мирослава Каламуняк всього на 79 голосів.

Окрім того, Олександр Солонтай висловив свої думки з приводу чесності та прозорості виборів. Він вважає, що усюди мав місце підкуп, правоохоронних органів не існувало і основна боротьба точилася між тими хто більше агітував та тими, хто більше заплатив. Саме так, на думку пана Олександра, сталося і по його округу.

Ви впевнені у чесності і прозорості підрахунків ?

- (сміється – авт.). Я впевнений у прозорому підкупі! Чесністю тут і не пахне. Було змагання кандидатів в депутати: хтось більше агітував, а хтось більше купував. До прикладу, я йшов від партії «Батьківщина» і в нас був конкурент, – Мирослава Каламуняк, яка йшла від «Єдиного Центру». Вона не проводила якоїсь великої агітації,  не зустрічалася з виборцями, не проводила «дворових» зустрічей, не вивчала проблеми мешканців будинків, але вона наклеїла декілька зовнішніх біл-бордів, а в той час пішла масова купівля голосів представниками команд-мажоритарників у міську раду. І чітко видно: там, де команди мажоритарників у міську раду здійснювали підкуп виборців від партії «Єдиний Центр», - усюди є відрив та перемога кандидата і, відповідно, в загальному результаті вийшла перемога кандидата від «ЄЦу» і партії «Єдиний Центр». Така тенденція, як в нашому місті, спостерігалася і по всій області. Гроші зробили вибори, а не агітація. Зневірений виборець, котрий не довіряє нікому з політичних сил повівся на ці 100-300 гривень.

 Чи змиритеся з поразкою ?

- Звичайно, що ні. Потрібне обов’язкове оприлюднення цих фактів, обов’язковий контроль за тими, кого обрали, обов’язкове висвітлення їхньої роботи.

 Звернетеся з проханням перерахунку голосів по тому округу, за яким йшли ви?

 - Я вже звернувся у міську ТВК з проханням здійснення перерахунок.

 Чому ж нечесні технології на цих виборах не помічали працівники правоохоронних органів?

 - Ну, це з двох причин. По-перше: міліція і правоохоронні органи, СБУ, прокуратура і обласна державна адміністрація – некваліфіковані і непрофесійні. Вони не знають, що з цим робити. Друга причина – у них не було політичної волі. Вони дружать з представниками цієї бізнесової групи, яка займалася купівлею голосів, і, не дарма, в Закарпатській обласній раді, коаліція – «Партія Регіонів» і «Єдиний Центр». Тому не дивно, що вчорашні партнери «Єдиного Центру» не змогли сьогодні своїм опонентам – представникам «ЄЦу», перешкодити. Вони не могли вибрати, що важливіше: міжлюдські відносини чи законність і правопорядок в нашій державі. В результаті – фальсифікації вилізли на перший план і діюча влада недооцінила масштаб цих фальсифікацій і підкупу. Результат – та партія, яка повинна була узяти перше місце, а це - «Партія Регіонів», стала другою. А партія, яка мала отримати не більш, ніж четверте чи п`яте місце, котра ледве долала необхідний відсотковий бар`єр, раптом стає першою.

 В чому ж причина, що люди продають свій голос та беруть гроші?

 - Вина в тому таких політиків, як я і всіх інших моїх колег. Ми у цьому винні. Ми своєю роботою не переконали виборця у тому, що нам варто довіряти, що з нами потрібно співпрацювати. Тому в наступні роки наше завдання полягатиме в тому, аби переконати виборця своїми справами і своєю роботою в тому, що слід голосувати совісно, робити свідомий вибір.

 Чому ж люди, які узяли гроші голосують саме за тих, кого їм запропонували ?

 - Ні, не обов`язково. Як показують результати: дуже часто рівень між підкупом і кількістю закинутих бюлетенів, за той же «Єдиний Центр», інколи вдвічі чи втричі менша. Багато виборців все-таки свідомі і розуміють, що якщо узяли гроші від якоїсь політичної сили чи кандидата, то можна голосувати за кого завгодно, але тільки не за цю партію.

 Наступні вибори теж будуть змаганням: хто більше заплатить ?

 - Є така проблема. Це відбудеться в тому випадку, якщо ті, що зараз програли вибори, замість того, аби працювати, - вирішать, що усі кому їх опоненти давали гроші, проголосували «правильно». Але насправді, з тих 27 %, які проголосували за ЄЦ, продали голоси далеко не всі. Потрібно зрозуміти, що великий відсоток з них – робили свідомий вибір, не продавали свої голоси.

 


02 листопада 2010, 15:13
KarpatNews.in.ua



Схожі новини


На Закарпатті судитимуть посадовців Держгеокадастру

Неподалік Виноградова виявили тіло чоловіка, який зник під час повені на Рахівщині

Обрано нового заступника голови Закарпатської обласної ради

Як Москва вирішує проблему з водопостачанням в Криму

На Рахівщині тривають пошуки чоловіка, який зник 10 липня під час паводку

їїїїїїїї...

***
02 листопада 2010, 15:20

Гуляй, Саша, нічого в тебе не вийде.

Анонімний користувач
02 листопада 2010, 15:25

Ну, це ще під питанням ! Я в нього вірю !

Антон
02 листопада 2010, 15:27

для *** - соромно, що шановані люди - опустилися до роздачі грошей. Яка може бути повага до них? Це- плінтус, руйнування самого принципу народовладдя: депутати мають звітуватися людям, представляти їхні інтереси. А кого представлятимуться ЄЦуни?

Анонімний користувач
02 листопада 2010, 15:28

Соромно, що на Закарпатті немає ні СБУ, ні міліції, ні влади. Є мафія, яка робить що хоче.

Анонімний користувач
02 листопада 2010, 15:44

Про факти підкупу знають багато простих громадян, підкуп здійснювався як грошами так предметами широкого вжитку, пройдіться по навколішнім селах лиш одного найблищгого до обласного центур району Ужгородського, там доходило до маразму, давали 100-200 грн, і якщо особа яка не прийшла на вибори до неї заходили в гості і залякуванням примушували іти голосувати за відповідного кандидат і ви це називаєте чесними виборами. Люди добрі схаменіться вибори це театральне дійство де приймають участь всі громадяни України, а хто продав свій голос то сподобав себе до Іуди.

****
02 листопада 2010, 15:45

Хто такий О.Солонтай не кожен ужгородець скаже, а М.Каламуняк - людина яку знають і поважають усі. Порівняти хоча б життєвий досвід одного і іншого. Крім того, не все продається. Чому якщо перемогла ЄЦ це обовязково куплені голоси?

Анонімний користувач
02 листопада 2010, 15:59

****Куплені, тому що усі знають, і це підтверджують скарги що надходили до обласної ТВК, ЩО ЄЦ РОЗНОСИВ ГРОШІ, ВІД 100 І АЖ ДО 1600 ГРИВЕНЬ !!!!!!!!!!!!

Анонімний користувач
02 листопада 2010, 16:01

А СОЛОНТАЙ УСЕ ПРАВИЛЬНО ОБГРУНТУВАВ: КАЛАМУНЯК НЕ ХОДИЛА ДО ЛЮДЕЙ, ВОНИ ЇЇ ЖОДНОГО РАЗУ В ОЧІ НЕ БАЧИЛИ І ТУТ, РАПТОМ, ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА НЕЇ, А НЕ ЗА ТОГО ХТО СПІЛКУВАВСЯ З ЛЮДЬМИ.....

ллллллллллллллллл
02 листопада 2010, 16:08

А Хрен Редьки не слаще...

Спостерігач
02 листопада 2010, 16:17

Солонтай за великі гроші разом зі своїми хлопчиками в костюмах і клоунських краватках агітував за нікчемних кандидатів... Його знання і набутий досвід у заморочуванні простих людей дають свої результати... Він сам, напевно, розуміє це, але не може зупинитися. як і герой фільму "Адвокат диявола".

Нема різниці
02 листопада 2010, 16:24

За все треба платити та розплачуватися. Такі закони всесвіту, Сашку. Так що візьми до уваги.

***
02 листопада 2010, 16:28

Ходила. Нє, серйозно, а чому Саша мав вигравати? Хтось скаже, що він відоміший за Каламуняк?

*****
02 листопада 2010, 16:29

Це точно, я сам дізнався про це від такого "переможця", що платив великі гроші, ще й казав, що за такі гроші можна було Сашкові і краще попрацювати. Цікаво, що живучи у Києві команда Солонтая налітає на Ужгород тільки перед виборами. І так переживає за ужгородців, що аж із штанців вискакує...

Анонімний користувач
02 листопада 2010, 16:36

Нема справедливості в цих виборах, вони були повністю підкуплені, Господь Бог всім суддя перед ним будуть всі Вони звітуватися, а на виборців як завжди ложать большой и толстый.

patriot
02 листопада 2010, 16:57

не здавайся Сашко! Правда переможе! Слава Україні!

Я
02 листопада 2010, 17:47

Та т Каламуняк вид кого хочете буде обиратися. Вже була з Ющегнком, потым з Янеком, а тепер з Балогою. !й все одно- аби обратися. фабрику вже розпродала.

Мария.
02 листопада 2010, 17:51

Це правда. Вона вже чувствуе,що фабриці гаплик..Все в кредитах та заставі.Нас дурить обіцянками. То рішила заробляти уже на депутатстві.

Оксана
02 листопада 2010, 19:25

Хто такий О.Солонтай? Я Вам скажу: це справжній політик з ВЕЛИКОЇ БУКВИ, який вже в свої 17 років вчив людей, що таке вибори, і чому потрібно на них ходити, виконувати свій обов'язок перед державою. А в 2002 році був наймолодшим депутатом Ужгородської міськради. Вже тоді почалась його політична діяльнісь, вже тоді депутати боялись його, бо розуміли його політичну обізнаність. Це засновник громадського руху на Закарпатті, за плечима якого заснування Громадської організації Фундації Регіональних Ініціатив (яка зараз має Всеукраїнський рівень), це засновник і чартерний президент Ротаракт клубу "Ужгород", це провідний ЕКСПЕРТ Інституту Політичної Освіти, тренер з питань місцевого розвитку, прийняття рішень на місцевому рівні та організації роботи органів місцевої влади. А ще член національного комітету громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає. Автор книг про корупцію в місцевій владі(Книга «Як ошукати місцеву громаду. 50+1 спосіб», ВЛАДА НАД ГРОМАДОЮ чи ВЛАДА ГРОМАДИ ?). Співавтор посібників для фахівців з місцевого розвитку та депутатів місцевих рад. Майже кожна сесія міської, а потім і обласної ради не обходилась без офіційних запитів Солонтая про поясниння чи повторний розгляд певних питань, які протирічили громаді. Він виділявся серед сірої маси депутатів, які бояться слово сказати, якщо не згодні. Погано, що Солонтай один такий. Не маю нічого проти директора швейної фабрики Каламуняк. Але хто така Каламуняк? Можливо, як людина та жінка вона хороша, але як політик ніякий. Принаймі, аналізуючи компанії кандидатів, я не знайшла вагомих речей у політичній діяльності пані Каламуняк, які б заставили мене повірити, що вона хороший політик(депутат), який зможе відстоювати наші з вами інтереси в ОДА. Але, шкода, що поки що наші люди не вміють оцінювати кандидатів, та аналізувати їхню пророблену роботу не на фабриці (своєму підприємстві), а в політиці, де потрібно працювати для держави, Ужгорода, для ужгородців чи закарпатців. До цього нам ще йти і йти.

паб
02 листопада 2010, 19:33

Сашко Ми з тобою один одного добре знаємо.Не ганьби себе і Кеменяша.Ви самі перші продалися і себе продали.Зробили ставку на молоді нерозкрученні імена щоб були вашими солдатиками у вашій великій грі.Забувши що є постатті яких вже давно ще до вас молодих і наглих,знають.Там тільки один колектив чого значить.Вибори куплені?Бажаю вам і Адміну хоч раз попрацювати членом на виборчій дільниці.Про підкуп не говорили.В самих вітер в кишенях гуляє тому і кричите про підкуп.Я гроші неотримував.Чекав,читаючи ваш сайт,що і мені принесуть.Зарази не принесли.То я теж куплений?Хіба що также як і ви.І досить хнюпати.Програли то хоч будьте чоловіками.

Антон
02 листопада 2010, 20:03

ПАБу - і мені не принесли гроші, але мої друзі - практично всі, з різних політичних сил, віку, статі - стикнулися з підкупом. поняття виборів після 31 жовтня 2010 року в Закарпатті нівельовано. Усе і крапка. Тепер ніхто не писатиме програм, ні вішатиме борди, не зустрічатиметься з виборцями - усі будуть платити. Шкода вас, що ви цього не розумієте.

паб
02 листопада 2010, 20:40

Антон.Ви випадково не Лівринц?Заступник обласного БЮТ? Прикро і шкода вас що ви не розумієте.Від кількості написаних програм,бордів,проведених зустрічів життя кращим в Україні нестане.Це називається-заробляти гроші язиком.Ви з своїх лав повиганяли людей які переконливо перемогли без вас.На своїй малій батьківщині,Сваляві,продули зі свистом.Кажете,вибори нівельовані?Забули що переможців не судять?Якщо вибори наперед були названі нечесними,недемократичними і купленими,то чого ви приймали в них участь?Треба було відмовитись,не брати участь.Сподівались на перемогу?Тоді все було б О.К.Кажу ще раз Нічого звинувачувати виборців.Бо у їх бідах ви также винуваті як і вони самі.

ДС
02 листопада 2010, 22:11

пане "паб", Антон не прив'язувався до певної політичної сили. Прикро і шкода Вас пане "паб". Програма, зустріч кандидата з якою він іде до виборців - це те що він збирається виконувати (продовжувати) в разі обрання (переобрання). Якщо беремо Ужгород, то кандидати від ЄЦ для міста і ужгородців нічого хорошого за все своє життя не зробили. 100-200 гривень за голос витрачаються за один день (мені також пропонували, але я відмовився). І це ж не гроші кандидатів-єцунів - це кошти клану балог і їх потрібно відробити. І це вони зроблять. А що потім, після виборів? Потім п'ять років вчорашні виборці будуть сидіти і кричати про дерибан і т.д. При владі знаходиться (точніше до 31 жовтня знаходилась) Партія регіонів, тож відсутність реакції про тотальний підкуп лягають на її плечі. Потрібно оголошувати перевибори в Ужгороді на всіх рівнях і до Закарпатської обласної ради. Догрались!!!

Анонімний користувач
03 листопада 2010, 0:45

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! У Мукачеві 04 листопада о 16-00 буде проведено мітинг всіх політичних партій та громадських організацій (крім ЄЦ) проти небувалих фальсифікацій, які відбулися 31 жовтня на виборах в місцеві ради. Просимо всіх зацікавлених звязатися з своїми осередками в м. Мукачево та уточнити інформацію стосовно даного заходу. Керівництво держави в курсі подій, але без нашого з Вами активного втручання ситуацію змінити не вдасться. Не перетворюймось у графство балоги, тому що комусь не хватило 100 грн. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

бютівець
03 листопада 2010, 12:34

Хто такий Саша Слюнтяй??? - це "ратина" підстилка, яка за ХХХ суму грошей вислужується!

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено