Рубрика: Політика

29 липня

Олександр Ледида: "Я за те, щоб в Ужгороді з’явився аквапарк…"

foto

Чергова прес-конференція голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди викликала чималий інтерес у журналістів. 40-хвилинне спілкування керівника краю із мас-медійниками вийшло цікавим та насиченим. Основні його моменти традиційно пропонуємо Вашій увазі.

Робота голів РДА: є позитивна динаміка

– Чи задоволені Ви роботою голів райдержадміністрацій? Чи виправдали вони Ваші сподівання?

– Повністю задоволеним бути ніколи не можна. Бо завжди є місце для резерву. Голови РДА працюють 3 місяці. За цей час, зрозуміло, революцію в економіці, залученні інвестицій, ліквідації заборгованості з виплат заробітної плати здійснити неможливо. Стосовно виплат зарплат, то проводяться окремі зустрічі з представниками кожного підприємства-боржника, виписуються терміни, визначаються способи погашення заборгованості. Якщо мова йде про інвестиції, керівники районів нині «бігають» за інвесторами. Сьогодні такого немає, що інвестор прийшов в область і пожалівся, що йому не допомагають, має місце тяганина із земельними питаннями, архітектурою чи екологією. Сьогодні таких сигналів в краї немає. З огляду на це вважаю, що йде покращення ситуації.

 — Днями за борги за електроенергію припинено постачання води в Перечині. Як Ви будете вирішувати цю ситуацію?

 – По-перше, це - компетенція міського голови, обраного перечинцями. Вважаю, що за воду однозначно треба платити. Не може нині бути такого, щоб люди користувалися водою і не платили за неї. Інше питання, що в Перечині не можуть навести лад в елементарних питаннях. В першу чергу, це стосується насосного господарства. Місяць тому я зустрічався з Перечинським міським головою, якій пояснив, що для того, щоб у місті було нормальне водопостачання, треба взяти на роботу спеціаліста. Нині цим опікується міський голова, яка не має жодного відношення ані до технічних наук, ані до електрики. Вона має усвідомлювати, яку відповідальність несе перед своїми виборцями.

 — Але без води залишилася навіть районна лікарня… 

— Є бюджет міста, є додаткові кошти… Необхідно приймати відповідне рішення на сесії: заплатити за електроенергію і отримувати воду. Не буде такого: мовляв, я принципово не плачу, а ви мені дайте щось. Інша справа, коли місто сплачувало за електроенергію, а їм відключили воду... Комунізму в нас не буде.

 — Минуло більш, ніж сто днів з часу Вашого перебування на посаді голови облдержадміністрації. Що за цей період є позитивного, а що найбільше дошкуляє?

 — Серед позитиву хотів би відзначити злагоджене голосування депутатського корпусу за важливі для краю питання. Це засвідчило, що більшість народних обранців – представників різних політичних партій, на перше місце ставлять інтереси закарпатців, а вже потім – власні політичні амбіції. Щодо негативу… В області накопилося чимало проблем, вирішити які можна було б набагато скорше. Наприклад, вивезти з-за межі краю хімічні речовини. Одні хімікати вже 12 років знаходяться у «підвішеному стані», інші – 9 років. Ми почали вирішувати це питання через МНС. Сподіваюся, цьогоріч позбудемося цієї проблеми. Півтора мільйона гривень ми виділили на ХЗЗР. Ще 3,5 мільйони необхідно, щоб на Закарпатті взагалі не було отруйних речовин. Інше болюче питання – золоторудник. 5 років на підприємстві триває судова тяганина, а ситуації із заборгованістю з виплат заробітної плати, відрахувань до Пенсійного фонду, врешті, екологія в Мужієві –  лише погіршуються.

ЄЦ: велика сміливість з таким низьким стартовим рейтингом йти на вибори…

 — Прокоментуйте, будь-ласка, хід підготовки до виборів до органів місцевого самоврядування? 

 — Ви знаєте, що Президент України Віктор Янукович вчора (27 липня – прим.) підписав новий виборчий закон. Думаю, сьогодні-завтра він буде опублікований. Після цього почнеться аналіз цього документа, лунатиме певна критика, тощо. Проте, яким би він не був, 31 жовтня основні політичні сили підуть на вибори. Це стосується БЮТ, або ж «Батьківщини», Партії регіонів, комуністів, угорських партій. Наскільки їх підтримають закарпатці – побачимо. В окремих районах області значну підтримку населення матимуть угорські політичні партії - КМКС та ДПУУ. «Наша Україна», думаю, також піде на вибори. Спробує свої сили і «Сильна Україна», лідером якої є Тігіпко. Закон цікавий тим, що 50% кандидатів висуватимуться в мажоритарних округах. Якщо б нині провели мажоритарні вибори в краї, то, думаю, з нинішнього складу депутатів обласної ради залишилося б близько 20%. Це, звісно ж, умовна цифра. Нині треба йти до людей і говорити: моє прізвище та ім’я такі-то, за час перебування на тій або іншій посаді я зробив для вас, закарпатці або ужгородці, мукачівці, те, те і те. Якщо ви мене підтримаєте на виборах, я продовжуватиму робити для вас добрі справи. Переконаний - до людей треба йти з конкретними справами, щоб вони мали змогу оцінити й прийняти рішення. Тому, в контексті цього вважаю, що закон - правильний. Треба максимально наближати народних обранців до людей. Тоді буде відповідальність за голосування в районній, міській чи обласній раді інтересам виборців.

 — У переліку важливих партій, які переможуть в міській раді Ви не назвали Єдиний Центр. Це вийшло механічно?

 – Ні, про це свідчать соціологічні дослідження. На мою думку, ЄЦ найближчим часом спробує різко подружитися з «Нашою Україною» або ж із Батьківщиною. На мій погляд, це - велика сміливість з таким низьким стартовим рейтинг йти на вибори. З іншого боку, до першого листопада кожна політична сила вважатиме себе переможцем. Але ж прийде час, коли комісії підведуть підсумки і буде озвучено результати політичних партій і кандидатів. Відзначу водночас, що Закарпаття - досить специфічний регіон, де більше двох третіх складає сільське населення. У гірських населених пунктах - низька купівельна спроможність громадян, і певні політичні сили спробують під час передвиборчої кампанії її трохи покращити.

 — Планувалося, що в липні до області завітає Президент України. Чи й надалі залишається актуальним його приїзд найближчим часом?

 – Із самого початку візит Президента планувався на 8-9 вересня. Він так і стоїть у плані. В цей час в Ужгороді буде проходити Міжнародна конференція по проблематиці Карпат. Участь у ній візьмуть представники від 10 до 16 країн світу.

— Глава держави нещодавно критикував київських чиновників, що, мовляв, вони лише з ним їздять регіонами. За цей місяць Ви відчули, що міністри приїжджають в область працювати?

— Однозначно - робота покращилася. Міністри, голови комітетів, які приїжджають на Закарпаття, з якими спілкуємося телефоном, зовсім по-іншому ставляться до регіонів: ніколи не говорять категорично - «ні». Якщо міністр не може одразу надати відповідь, приїжджають спеціалісти або його заступники, вивчають ситуацію і приймають відповідні рішення. Наприклад, попереднього міністра екології влаштовував директор Національного парку «Синевир», проти якого було порушена кримінальна справа. Новий міністр, ретельно вивчивши усі матеріали, вчора звільнив директора національного парку, призначивши нового керівника. Це - пряма вертикаль Міністерства екології України.

Басейн «Буревісник»: у листопаді, сподіваюся, вже працюватиме…

 — Як ви ставитесь до нещодавно опублікованого у ЗМІ рейтингу, де Ви посіли третє місце за рівнем довіри громадян серед усіх губернаторів? Це гарний результат?

 — Якщо зважати, що з 27 областей у мене 3-й показник – це хороший результат. Але, якщо врахувати, що це - лише 24%, то роботи ще є багато, аби здобути довіру закарпатців і показати: на цьому місці я займаюсь тими проблемами, які турбують краян.

 — Щодо автомобільного парку адміністрації…

— Автомобілі з парку ОДА давно вичерпали свій ресурс. Машині, на якій я їжджу – 8 років. Пробіг - 420 тисяч кілометрів. Вік ще одного службового автомобіля – 12 років. На таких авто в Європі взагалі забороняють їздити. Але, у зв’язку з тим, що економічна ситуація не найкраща, першочергово стоять питання соцзахисту, то однозначно автомобілі  ми не придбали і тепер після урядових вказівок купляти і не збираємося.

 — Щодо будівництва та реконструкції в Ужгороді спортивних об’єктів…

 — Минулого тижня була проведена нарада в спорткомплексі «Буревісник», де ми визначилися з черговістю робіт. У листопаді, сподіваюся, заклад вже працюватиме. До нього матимуть доступ і ужгородці. Регламент роботи плануватиметься наступним чином: ­ до обіду тут займатимуться студенти, після – за певну плату усі бажаючі. Щодо льодової ковзанки… її побудують поблизу ЗакДУ. У зв’язку з тим, що в обласному бюджеті цього року недостатньо коштів для створення такого майданчика, було прийнято рішення звести його коштом бізнесу. Знайшлись люди, які готові долучитися до проекту. Десь за три тижні розпочнуться земляні роботи. Обладнання вже підібрано, заключні угоди. Думаю, до нового року майданчик працюватиме. Площа майданчика – 20 на 40. В  майбутньому передбачено розширити інфраструктуру: звести тенісні корти, фітнес – зал, тощо. Що стосується зведення аквапарку, то я за те, щоб в Ужгороді він з’явився. Якщо є інвестори, які хочуть вкласти кошти, то ми не повинні ставити їм перепони, а навпаки максимально сприяти. Відзначу, що в Ужгороді людей, які могли б вкласти 20-30 мільйонів євро в аквапарк, не має. Тому, повторю, - я двома руками за цей проект, який тільки покращить інфраструктуру і привабливість Закарпаття загалом. Щодо виділення землі. Є умови, коли в заповідних територіях можна будувати, якщо витримані умови. Вважаю, що свого часу це було більш політичним рішенням, аніж економічним.  І думаю, що рішення треба переглянути. Якщо є інвестор, йому треба пропонувати гідні умови для цього бізнес-проекту.

 — Чи збираєтеся Ви у відпустку і де саме плануєте провести її?

 – Для того, щоб піти у відпустку, голова державної адміністрації повинен отримати дозвіл від Президента та Прем’єр-міністра України. Пишеться відповідна заява. Я її написав. Відповідно - отримав дозвіл. Частину відпустки планую провести на Закарпатті. Багато в чому її тривалість залежить від погодних умов. Сьогодні вони не дуже сприяють тому, аби поїхати у гори, піднятися на одну - дві вершини. Де проведу другу частину відпустки – наразі ще не вирішив. Це може бути Хорватія або Крим. Відпочинок там триватиме, думаю, 5-6 днів – більше на морі я не витримую. Мені легше десь у наших кліматичних умовах відпочивати. Скажімо, у Карпатах.


29 липня 2010, 11:20
Прес-центр ОДАСхожі новини


Лідери Північної і Південної Кореї провели незаплановану зустріч

Керівництво українців Угорщини вимагає у свого депутата скласти мандат за поїздку в Крим

Кабмін проголосував за перепідпорядкування ДФСУ в обхід Мінфіну

Саміт США з Північною Кореєю скасований

Угорщина домовляється із США, щоби натиснути на Україну в НАТО

їїїїїїїї...

Макс
29 липня 2010, 12:40

Новий сайт?

Читатель
03 серпня 2010, 0:12

Сайт поки в тестовому режимі.

Прокоментуй новину