Рубрика: Надзвичайне

09 серпня

Пустеля Україні не загрожує, – науковці

foto

Науковці переконані, що опустелювання Україні не загрожує, і пояснюють надзвичайну цьогорічну спеку черговою 30-річною фазою циклічності клімату, якій характерне підвищення середньої температури. -

Як передає УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в Києві заявив директор Інституту гідрометеорології Володимир Осадчий та заступник директора Інституту космічних досліджень НАНУ Наталя Куссуль.

Початок фази спаду температур вони прогнозують у 2012 році.

Як зазначив В. Осадчий, за останні 10 років вчені проаналізували всі дані щодо змін клімату на території нашої країни. Згідно з отриманими даними, для літньої температури на території України характерна циклічність коливань.

«Перший цикл – фаза спаду середніх літніх температур припадає на 1881-1911 роки. Ця фаза спаду була 30 років. Наступна фаза – підйому – була 30-32 роки – з 1911 по 1943 рік. Далі розпочинається фаза спаду – з 1944 по 1975 рік. З 1976 по цей час – фаза підйому. І на сьогодні нам з вами доводиться жити якраз на фазі підйому середніх літніх температур», – пояснив науковець.

За його словами, це не означає, що наступне літо буде так само аномально спекотним: «За весь період наукових спостережень не було зафіксовано двох років з постійними аномальними підвищеннями температури, що характерно на сьогоднішній день».

У той же час він наголосив, що в будь-якому випадку ще 5-7 років доведеться жити в умовах високих температур в літній період.

«Але приблизно з 2012 року почнеться плавно фаза спаду температур, яка триватиме приблизно 30-32 роки», – продовжив В. Осадчий.

Він також зазначив, що за останні 30 років загальна кількість опадів на території нашої країни зовсім не зменшилось. «Я вважаю, що не варто казати, що в найближчі роки нашу країну чекає опустелювання. Приблизно аналогічна ситуація, але на 0,2-0,3 градуси нижче, була влітку 1936 року, 38-го та 48-го років. Середня температура в окремі дні в Києві була 39,4 градуси. Тобто, це вже в нас було. Чого не було і чого не бачили наші бабусі та дідусі, то це швидких темпів підвищення зимових температур», – наголосив він.

В. Осадчий повідомив, що згідно з дослідженнями науковців, зафіксовано підвищення середньої температури навколишнього середовища в зимовий період – за останні сто років на 3 градуси. Таке зростання розпочалося приблизно з 30-х років минулого століття.

Як наголосив В. Осадчий, на сьогодні вчені ще до кінця не з’ясували, за рахунок чого відбувається глобальне потепління клімату.

«Одна група вчених каже, що всі кліматичні зміни пов’язані з надходженням великої кількості парникових газів за рахунок спалювання палива, інша група вчених каже, що в природі все циклічно, і основні процеси, які викликають зміни глобального чи регіонального характеру, – це циклічність, яка пов’язана з характером протікання процесів в земній корі, сонячної активності і звідти відгук складових екосистеми... Наша задача як вчених знайти істину», – зазначив керівник Інституту гідрометеорології.

У свою чергу Н. Куссуль додала, що фахівці розробляють можливі моделі клімату в Україні, і за прогнозом відомого науковця, директора центру аерокосмічних досліджень Вадима Лялька, Україну чекає покращення кліматичних умов. «Відповідно до його досліджень виходить, що Україна піддається і відчуває на собі зміни клімату. Але для нашої країни це будуть сприятливі зміни, тобто зміни, які в нас відбудуться, не призведуть до опустелювання, а призведуть до покращення з точки зору життя людини, з точки зору сільського господарства і нашої економіки». – розповіла Н. Куссуль.

Разом з тим В. Осадчий зазначив, що розбалансована кліматична система викликає все більше стихійних явищ в природі, і наше суспільство має бути готовим до цього. Він, зокрема, нагадав, про затоплення в останні роки як територій окремих регіонів України, так і багатьох країн Європи. За словами науковця, в Україні найбільш піддаватимуться стихійним лихам гірські регіони – Крим та Карпати. Він пояснив, що саме гірським системам властиві стихійні явища при зміні кліматичних умов.


09 серпня 2010, 23:21
Схожі новини


Тячівські поліцейські розслідують ДТП за участі п’яної водійки, яка в’їхала у авто швидкої

У Бельгії потяг протаранив вантажівку, загинув водій-українець

На Березнянщині сталася масштабна пожежа. Горіли складські приміщення

На Берегівщині у пожежі загинула 94-річна жінка

На Закарпатті за добу виявили рекордні 748 випадків зараження COVID-19

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину