Рубрика: Надзвичайне

08 жовтня

Про красу природи Карпат турбується ...WebMoney! (ФОТО)

foto

Система інтернет-розрахунків WebMoney ініціювала проведення акції «Україна – мій край заповідний», яка проводиться у соцмережі Facebook. Шляхетна мета, яку поставили перед собою організатори, полягає у приверненні уваги до природоохоронних територій, проблем їх охорони та збереження. Це перший проект на теренах України, в якому бізнес-структура проявляє соціальну відповідальність і підтримує природоохоронні установи.

Особливої ваги його значення набуває у світлі проголошення Організацією Об’єднаних Націй періоду 2011-1020 рр. десятиріччям збереження біорізноманіття. Як зазначили експерти ООН, внаслідок діяльності людини на Землі відбувається глобальне вимирання видів у масштабах, яких природа не зазнавала з часів вимирання динозаврів. Заповідники та національні парки відіграють роль генофонду планетарного значення.

Організатори акції «Україна – мій край заповідний» розробили спеціальний додаток у мережі Facebook, в якому кожен може проголосувати за одну природоохоронну територію, а WebMoney надасть 1 гривню за кожен голос учасника. Загальна кількість голосів буде еквівалентною сумі, яку організатор вкладе у купівлю необхідного спорядження та обладнання для служби охорони установи-переможця. Зокрема планується закупити GPS-навігатори, спальні мішки, намети, рюкзаки, ліхтарі та ін. Наявність такого спорядження дозволить інспекторам з охорони природи більш ефективно виконувати свої службові обов’язки.

В голосування, яке триватиме до 18 листопада,  активно включилися користувачі соціальної мережі. У проекті беруть участь всі 4 біосферні заповідники України (Карпатський, Дунайський, Чорноморський та Асканія-Нова) та 4 молоді національні парки – «Бузький Гард», «Двурічанський», «Хортиця», «Гетьманський». З перших днів акції Карпатському біосферному заповіднику вдається утримувати верхню позицію у голосуванні. В даному проекті це єдина установа, що представляє багату і різноманітну природу Карпатського регіону.

Як відомо, природні комплекси Карпатського біосферного заповідника включено міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. На його території знаходяться такі популярні туристичні об’єкти як г. Говерла, географічний центр Європи, віковічні хвойні ліси, карстові печери, льодовикові озера та багато ін. А його букові праліси з 2007 р. входять до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у складі серійного українсько-словацько-німецького об’єкту «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».  Унікальна Долина нарцисів щороку милує око близько десятків тисяч відвідувачів. До речі, фото Долини нарцисів було обрано для ілюстрованої обкладинки акції «Україна – мій край заповідний».

Щодня улюблені заповідники та нацпарки підтримують кілька десятків людей з різних регіонів нашої мальовничої держави. Акцію вже підтримало понад 3,5 тисячі користувачів Facebook. Як для однієї з найбільших країн Європи, це не багато. Доведи свою соціальну активність – підтримай природні території. І на сторінці www.facebook.com/webmoney.ua підтвердь факт, добре відомий всім горянам, -  гори височіють над степами! 

Вікторія Бундзяк, начальник відділу пропаганди та екоосвіти Карпатського біосферного заповідника

08 жовтня 2012, 18:52
KARPATNEWS.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття, України та світуСхожі новини


У Виноградові зіткнулися два легковика (ФОТО)

Вночі в Ужгороді згорів автомобіль (ФОТО, ВІДЕО)

У Ракошині автобус зіткнувся із легковиком. Подробиці від правоохоронців (фото)

ДТП на трасі Київ-Чоп: автівка зіткнулась із вантажівкою. Є постраждалі (фото)

На Ужгородщині знайшли мінометну міну

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину