Рубрика: Суспільство

27 червня

Cтолиця Карпатської України отримала свій пам’ятник Тарасу Шевченку

foto

Сьогодні, 27 червня напередодні святкування Дня Конституції України Хусті відбулися урочистості з нагоди відкриття пам’ятнику Тарасу Шевченку. Його автор – Ігор Гречаник. Монумент висотою майже в чотири метри виконано з бронзи.

В урочистостях взяли участь  голова обласної ради Іван Балога,  Хустський міський голова Володимир Кащук,  голова Хустської райради Василь Губаль,  депутати місцевих рад, представники творчих спілок, громадськості.  

Хустян та його гостів привітали міський голова Володимир Кащук та голова райради Василь Губаль. Було відзначено, що в  березневі дні 1939 року  поезія  Шевченка надихала  творців  і захисників  Карпатської України. «Творчість Тараса Григоровича  була одним із головних чинників формування національно-політичної свідомості. І впливи Шевченка на різні сторони духовно-національного життя нації відчуваються до сьогодні», - вважає міський голова.

За даними шевченкознавців, у світі  нараховується близько 600 пам’ятників Тарасові Григоровичу Шевченку. Сьогодні монументальна Шевченкіана збагатилася ще одним пам’ятником, який окрасить славне місто Хуст.   У 2014 році світове товариство відзначатиме 200 - річчя  з дня народження Великого Кобзаря.  В Україні цей рік оголошено  роком Тараса Шевченка.

Голова Закарпатської організації Національної спілки письменників Василь Густі наголосив, що сьогоднішня подія в Хусті надихає і переконує, що національно - політична свідомість краян завжди була і залишається високою. «Як доказ тому  Красне Поле – символ героїчної боротьби і звитяги та новоспоруджений пам’ятник Шевченку, що є логічним продовженням духовного єднання багатьох поколінь  у своїх прагненнях побудувати самостійну, сильну, процвітаючу державу. Великий Кобзар  палко мріяв бачити її саме такою», - вважає письменник.

Автор монументу Ігор Гречаник  насамперед подякував нашому земляку Віктору Балозі за підтримку у створенні пам’ятника. «Це дійсно той великий вчинок, яким можна пишатися, який заслуговує щирої вдячності і поваги», - зазначив Ігор Гречаник. Художник каже, що відтворив «свого» Шевченка, який живе в його уяві як геніальний митець, окрилений Божою волею. «Шевченко зображений молодим -  в тому віці, коли твін почав творити Кобзаря. Це його основна праця, тому акцент в пам’ятнику зроблено саме на книзі Кобзар», - каже митець.

Ігор Гречаник також повідомив, що цей пам’ятник втілений у двох варіантах – вже є у Софії та Баку, інший – тут, в Хусті. В планах художника встановлення окриленого Шевченка в Києві та інших містах України. 

Під молитву «Боже, великий єдиний», яку виконала хорова капела працівників освіти  Хустського району,  представники духовенства  освятили монумент. Завершилось дійство покладанням квітів  до його підніжжя.

За матеріалами прес-служби облради
 


27 червня 2012, 16:41
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Віктор Ляшко розповів кого щепитимуть вакцинами Pfizer та Coronavac

В Ужгороді відновлюється очне навчання для всіх школярів

Із неділі Закарпаття перебуватиме у "жовтій" зоні

Ювілейний рік для Мукачівської греко-католицької єпархії

В Ужгороді школярі 1-4 класів повертаються за парти

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено