Рубрика: Надзвичайне

13 лютого

Іван Бушко: "Цьогоріч за газ переплатимо 51 млрд.грн., а можна було б модернізувати ЖКГ"

foto

На тлі останніх погодних «подій» та пов’язаних з ними наслідків, очевидно, що ми не були готові до таких примх зими. Здавалося б, це природно — від’ємні показники температури всередині зими. Однак низка подій вказує на те, до такого складно бути готовим. Кількість постраждалих від переохолодження продовжує зростати. Кількість пожеж — також.

Люди обігріваються хто як може. В хід іде не тільки індивідуальне газове опалення, а й усі можливі інші варіанти: електрообігрівачі, газовими плитами. Часто трапляється так, що цього не вистачає, або ж потім господарям залишається хапатися за голову при погляді на квитанцію за ком послуги. У будь-якому випадку, ні перша, ні друга ситуація не втішає.

Про особливості перебігу опалювального сезону 2011/2012 з акцентом на останні кілька тижнів ми запитали у першого заступника голови ОДА Івана Бушка.

Важливим аспектом у житлово-комунальному господарстві України є те, що у цій галузі так і не пройшло реформування вповні за роки незалежності. Ми споживаємо газу чи не найбільше у Європі. Це тягне за собою чималі витрати, а отже і борги. Останні тісно пов’язані з газовими угодами 2009 року, які зовсім не діють українцям «на руку». Для довідки зазначимо, що через згадані вище газові домовленості у 2010 році наша держава заплатила Росії зайвих понад 22,5 млрд. грн., у 2011 – майже 41,5 млрд. грн. Як підрахували експерти, у 2012 р. така переплата становитиме більше 51 млрд. грн. Однак не виключено, що і ця сума буде більшою, враховуючи погодні умови на території країни останні кілька тижнів.
Згідно з оперативною інформацією у січні 2012 року закарпатці спожили понад 119 млн. м³ природного газу. У відповідний період 2011 р. показник становив 125 млн. м³. Отже, він суттєво знизився, навіть незважаючи на сильні морози. Та навіть за таких умов оплата за спожитий газ є дуже високою.
— У минулому 2011 році вдалося досягти значних результатів, — відзначає Іван Бушко. — населення та об’єкти соціальної сфери повністю відмовилися від централізованого теплопостачання. Однак не можна стверджувати, що це завершений процес. Оскільки залишилося чимало проблемних питань. Серед них можна відзначити, наприклад, старі мережі, які не вдалося замінити. Це дозволило б не втрачати тепло на шляху до шкільних класів, скажімо. Нам не вистачило не стільки часу, як коштів для реалізації усього задуманого. Склалася така ситуація, що зараз Україні доводиться віддавати немалі гроші за газ Росії. Натомість із набагато більшою користю їх можна б було використати на соціальну сферу, програму енергозбереження, модернізацію наших виробництв та підприємств, створення сотень тисяч робочих місць.
— Тим не менше, виходимо із того, що маємо. Працюємо над модернізацією системи теплопостачання у закладах освіти, медицини та культури, над можливістю запровадження альтернативних джерел енергії. Зокрема для цього вже зроблені деякі кроки: в області розроблені енергетичні паспорти. Згідно з ними на об’єктах бюджетної сфери можуть встановити альтернативні піролізні твердопаливні котли, які працюють за рахунок згорання твердого палива: відходів деревини, самих дров, брикетів, пелетів — зазначає посадовець.
Крім того, як стало відомо, тривають перемовини і про можливість розвитку вітроенергетики в краї. Є досвід використання енергії сонця. Спершу у м. Берегове, зараз — на території Виноградівського району. Залишається сподіватися, що серйозні суми, котрі Україна має викидати за газ не стануть на заваді розвиткові нашої області.

Новини Закарпаття


13 лютого 2012, 15:26
Karpatnews.in.ua — Усі Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті очікуються сильні опади

Раніше судимий мешканець Мукачівського району вкрав телефон на ринку

У Києві та 7 областях не можна послаблювати карантин – МОЗ

Українець віз в Італію заробітчан та сигарети

З початку епідемії 689 ужгородців захворіли COVID-19

їїїїїїїї...

Не люблю брехачів
13 лютого 2012, 18:22

У минулому 2011 році вдалося досягти значних результатів, — відзначає Іван Бушко. — населення та об’єкти соціальної сфери повністю відмовилися від централізованого теплопостачанн Через неспроможність влади утримувати теплові мережі та котельні у належному стані самовільно, без надання населенню будь-яких пропозицій взамін (безпроцентні кредити на придбання та монтаж систем опалення наприклад) відключили населення від опалення, кинули народ на призволяще, а тепер ставлять собі у заслугу. Зробіть поквартирні обходи і вивчіть ситуацію як обігрівають свої помешкання пенсіонери Ужгорода, Мукачева, Сваляви та й ін. міст області. А ще й гаранта приплітаєте (за ініціативи президента).Ганьба такій владі.

Прокоментуй новину