Рубрика: Економіка

29 липня

Віктор Славута: Ціни на рис і гречку в Україні завищені штучно

foto

Сьогодні ціна гречки в роздрібній мережі становить від 11 до 13,5 грн/кг. Нагадаємо, що у відповідний період минулого року гречка коштувала 7,5-8 грн/кг. За рік, під впливом дефіциту, ціни на гречану крупу виросли в 1,7 раза.

У Криму та Україні в цілому ціни на рис і гречку штучно завищують. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України з аграрних питань Віктора Слаута під час сьогоднішньої робочої наради в Раді міністрів Криму. 

За його інформацією, цього року планується намолотити 220 тис. т гречки за врожайності 10 ц/га. При цьому В.Слаута відзначив, що цього обсягу цілком достатньо для населення за нинішнього попиту.

Віце-прем'єр України спростував інформацію про неврожай гречки. За його словами, самі підприємства торгівлі зацікавлені в підвищенні цін на гречку і рис, багато хто з них став продавати ці види круп за завищеними цінами. 

Нагадаємо, станом на 21 липня ціна гречки в роздрібній мережі становить від 11 до 13,5 грн/кг. Нагадаємо, що у відповідний період минулого року гречка коштувала 7,5-8 грн/кг. За рік, під впливом дефіциту, ціни на гречану крупу виросли в 1,7 раза.

Станом на 1 липня ц.р., за даними Держкомстату, залишки гречки були на рівні 2,7 тис. т, а це лише 23% від запасів цього ж періоду минулого року.

За інформацією Мінагрополітіки, посівні площі гречки під урожай 2010 року становлять 215,4 тис. га, що на 21% менше посівних площ під торішній урожай.
 


29 липня 2010, 19:00
РБК-УкраїнаСхожі новини


Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,1 грн/долар

Офіційний курс валют

Упродовж 2017 року 14,6 тисяч осіб офіційно скористалися послугами туристичних організацій Закарпатської області

Отримання податкової знижки на навчання: нюанси

Офіційний курс гривні

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину