Рубрика: Суспільство

08 грудня

Позитивна психотерапія: розберися в собі й допоможи іншому!

foto

Поняття самоаналізу, позитивного мислення та правильного світосприйняття більшість з нас якщо не заганяє у глухий кут, то принаймні тягне за собою багато знаків запитань. Допомогти розібратися з цими поняттями, а відповідно – встановити життєвий баланс та підвищити якість життя покликана позитивна психотерапія. У світі давно діє практика приватної психології та психотерапії, а також коучінгу та групової терапії, яка допомагає як в особистому житті, так і у професійній діяльності.

10 грудня в Ужгороді відбудеться науково-практична конференція «Життєвий баланс та емоційне благополуччя», напередодні якої організатори розповіли журналістам про її особливості.

Тренер з позитивної психотерапії та співавтор програми «Коучінг здоров'я» Юрій Кравченко розповідає:

«Взагалі терапія, яку багато хто сприймає як лікування, насправді поняття ширше. Ще у давній Греції терапевтами називали садівників. Тож терапія – це радше не лікування, а догляд за душею, профілактика (як регулярне дотримання правил гігієни). Індивідуальна психотерапія зараз розвивається в Україні досить жваво, це дуже добре і ми наголошуємо, що до психотерапевта приходить не пацієнт, а клієнт і прийом – це не лікувальний сеанс, а бесіда, діалог. Хоча є така тенденція, що наші люди звертаються до психологів та психотерапевтів тільки після того, як сходять до усіх бабок, до всіх церков, скрізь поставлять свічки і позамовляють молитви, а потім, якщо вже нічого не допомогло, звертаються до професійних терапевтів. Щодо коучінгу, то у світі це вже дуже розповсюджена практика, на заході нічого екзотичного в цьому вже немає. У Британії, наприклад, програми коучінгу у компаніях фінансується державою, а бізнес – це сфера прагматична, і гроші би не виділялися на те, що не працює. До того ж можна сказати, що раніше коучінг був більш корпоративним поняттям, зараз же він є своєрідним стимулом: людина, побувавши на груповому коучінгу, розуміє, що треба йти на індивідуальний прийом».

Представник Інституту Позитивної психотерапії на Закарпатті Сніжана Фурсова, анонсуючи конференцію, зазначила, що вона матиме презентативний характер: усім охочим нададуть усю необхідну інформацію щодо базового курсу позитивної психотерапії, а також поглибленого навчання, після якого кожен студент може стати консультантом.

Про необхідність бути психічно і ментально здоровим говорять і практикуючі лікарі. Сімейний лікар Василь Качмарь: «Сьогодні поняття здоров'я – значно ширше, ніж колись. Це не просто відсутність хвороби, це і відповідний душевний стан. У сучасної людини є потреба бути психологічно здоровим, це впливає на якість її життя. Як практикуючий сімейний лікар, я можу сказати, що часто є хворі, які потребують не стільки лікування, скільки психоемоційного вдосконалення. Кожна людина потребує психотерапії, адже ні для кого не секрет, що «всі хвороби – від нервів».

Загалом професійні «лікарі душі» так пояснюють принцип позитивної психотерапії: людям псують життя дрібниці, які відбуваються щодня, накопичуються і створюють негативне сприйняття світу. Щоб виправити ситуацію, достатньо правильно реагувати на стрес і вміти аналізувати ситуацію.

Олександра БЕРЕГОВА, Karpatnews.in.ua


08 грудня 2011, 11:47
Karpatnews.in.ua — Усі Новини Ужгорода, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Споживнастрої українців у березні-2019 погіршилися - дослідження

За перші два місяці 2019 року населення Закарпатської області зменшилася на 729 осіб

Відпочинок в кращому санаторії Моршина

Про пожежну безпеку розповідали рятувальники Закарпаття молодому поколінню (фото)

Поліція Закарпаття запрошує на роботу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину