Рубрика: Суспільство

18 листопада

Перший в Європі Міжнародний парламент дітей-біженців запрацював в Україні

foto

Перший в Європі міжнародний парламент дітей із родин біженців запрацював в Україні. Його створено за підтримки Данської ради біженців та Конгресу національних громад України.

Нині, членами міжнародного парламенту є більш як 10 дівчат із родин афганських біженців Києва, а поза Києвом діють комітети, утворені дітьми із родин афганців, пакистанців, сирійців. Вони листуються електронною поштою, користуються скайпом: це дозволяє підліткам постійно контактувати, визначати проблеми і завдання, які їх турбують і потребують вирішення.
 
Першим рішенням, яке ухвалила парламентська більшість, було – зібрати гуманітарну допомогу для шукачів притулку – тож у київському центрі Конгресу національних громад України стоїть велика коробка, куди складається одяг та взуття для таких родин. Потім парламент проголосував за участь у Всеукраїнській акції «Стоп расизм!»: діти біженців та шукачів притулку створили серію малюнків на цю тему.
 
Про утворення та діяльність Міжнародного парламенту розповіла Радіо Свобода його спікер – 14-річна Нюлам.
 
«До нас влітку приїхали цікаві люди з Данії, проводили з нами конкурси і тренінги, і також розповіли про проблеми біженців, – каже вона. – А я в Україні народилась – це мої батьки є біженцями. Маю кількох приятельок, теж із родин афганських біженців: ми вирішили створити свій орган управління, щоб допомагати одне одному та родинам шукачів притулку. Ми звернулись до сімей біженців з інших міст України і запропонували з нами співпрацювати, брати участь у роботі нашого парламенту».
 
Юнацький парламент у дії: проекти та пропозиції
 
На порядку денному юнацького парламенту – видання збірки «Я маю право!» з інформацією про українські та міжнародні акти (закони) у царині захисту прав дітей та прав біженців. Також у планах парламенту – налагодження співпраці із українськими та європейськими школами, в яких вчаться діти з родин біженців, каже Нюлам.
 
За її словами, порозумінню між дітьми біженців та українськими однолітками сприяє участь у спільних творчих акціях або спортивних заходах.
 
«Ми спілкуємось на різні теми: я розповідаю про нашу священну книгу Коран, а мої нові друзі – про Біблію. Мої українські друзі люблять розповідати про національні страви, про борщ, про солодощі, а я їм про афганську кухню розповідаю. Я тепер вчуся готувати українські страви, я їх дуже люблю. А мої друзі з України полюбили афганську кухню», – зауважила Нюлам.
 
Одеська історія успіху
 
Експерт Данської ради біженців Євгенія Мазуренко вважає створення парламенту важливим для порозуміння між біженцями з різних країн та для інтеграції дітей біженців в українське суспільство. Міжнародний парламент дітей-біженців – перша подібна інституція в Європі, і український досвід вочевидь зацікавить держави, що у них існують проблеми соціальної та психологічної інтеграції родин біженців у суспільство, зазначає вона.
 
Крім цього, Рада підтримує ще низку цікавих проектів, які дозволяють дітям біженців стати успішними в Україні, каже Мазуренко.
 
«У нас є цікава історія в Одесі, там є один активний хлопчина (із сім’ї біженців). Цей хлопчик зібрав команду однолітків-футболістів. Це команда з міні-футболу, п’ятеро афганських дітей і четверо українських. За кошти Данської ради біженців вони купили собі форму, взуття, і все, що необхідно для гри у футбол. Протягом літа ця команда виграла 5 матчів! По тому цього хлопчика взяли у дитячу команду ФК «Чорноморець».
 
До речі, міжнародний парламент дітей-біженців найближчим часом звернеться до Національного агентства України з підготовки до Євро-2012 з пропозицією – включити одеську команду до участі у церемонії подачі м’ячів учасникам першості. За це рішення проголосувала більшість.

Радіо Свобода


18 листопада 2011, 21:32
KARPATNEWS.in.ua — Усі Новини Закарпаття, України та світуСхожі новини


Бустерні дози Pfizer та Moderna дають найкращий захист з усіх вакцин

За 11 місяців 2020 року закарпатські митники зафіксували понад дві тисячі порушень на кордоні

У НАН назвали кількість українців до кінця століття

В області виконали понад 500 тисяч щеплень від COVID-19

На Закарпатті 916 осіб з інвалідністю скористались послугами служби зайнятості з початку року

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено