Рубрика: Політика

31 жовтня

Рік після виборів до місцевих рад: підсумки і прогнози експертів (ВІДЕО, ФОТО)

foto

Рік роботи чинної місцевої влади минає і підвести певну риску, зробити підсумки і висновки, а також прогнози вирішили політологи та громадські діячі в прес-центрі "Закарпатської правди".

 

Політолог Віктор Пащенко: «Можна констатувати, що влада кардинально не змінилася, принаймні порівняно із виборами 2004-го року. Персонально більшість членів фракції Єдиний центр – колишні члени фракції Сильна Україна. Саме представники цієї сили залишаються ключовими на Закарпатті. Місцеві вибори не політизували Закарпаття, і це плюс. Якщо говорити про функціонування місцевої влади, то тут набагато більше плюсів порівняно із Верховною Радою. На місцях працюють набагато продуктивніше і ефективніше, на рівні економіки зокрема – майже немає проблем із бюджетами. У загальному я бачу більше плюсів, ніж мінусів».
Історик і політолог Сергій Федака: «Порівнюючи теперішню обласну раду із попередньою, яка була таким собі придатком до ОДА, то зараз представницькою гілкою владою опікується одна політична сила, виконавчою – друга, тому виникла певна змагальність політичних сил. Закарпаття як певний приклад для України коли політичні сили намагаються не конфліктувати, тут є певна політична стабільність, «статус кво», який є на користь і бізнесу, і іншим сферам життя».
Політолог Олександр Пелін: «Зараз у нас відбулася така зміна: до влади прийшли господарники, які змінили при владі тих, хто більше спирається на піар. Багато уваги приділяється саме господарським питанням. Обласна влада діє за власною програмою. Раніше приймалися концепції сталого розвитку, потім – стратегічні програми. Але стратегія не доведена до конкретних планів дій. Але у нашої області є УжНУ, де щороку пишеться 50 проектів стратегічного розвитку, якими, однак, ніхто не цікавиться».
Громадський діяч Володимир Феськов зазначив: «Я не бачу позитивних змін. Я вважаю, що господарники не прийшли. Стратегії особливої я теж не бачу. Пам'ятаю минуло каденцію Погорєлова, з того часу господарство залишилось проблемним і особливих висновків він не зробив. Ця влада дійсно працює по своїх правилах, але є грубі порушення закону. Але цю владу можна назвати абсолютно адекватними, пам'ятаючи, як вона обиралася, я переконаний, що Закарпаття -  найбільше фальсифікацій. Прямо говорити ми не можемо, бо судом нічого не доведено, але адмінресурс, про який багато йшлося, це ті самі суди, міліція. Однозначно, нова влада працює із порушеннями законів. Наприклад, у травні я подав позов до суду на голову облради за те, що він скликає сесію, не оприлюднивши проекти за 20 днів до того. Після цього з'явився рядок на сайті із проектами рішень, але тепер ця норма із закону про доступ до публічної інформації  все одно порушується. Сесії міської ради теж проводяться із порушеннями у цьому сенсі. Якщо взяти закон про місцеве самоврядування, заступник міського голови Юрій Бєляков, який є і заступником голови, і депутатом міськради. Це суперечить закону, він може бути тільки членом міськвиконкому. У результаті можу сказати, що покращень, прогресу особливого я не бачу. Не бачать результатів  і інші, зокрема, і журналісти. Ми все ще не знаємо, як голосують наші депутати і не впливаємо на їх роботу. Позитивні моменти – в обласній раді в керівні органи потрапили представники всіх фракцій. Депутатські звіти – теж позитивний момент».
Микола Жолтані, громадський діяч: «Позитив у тому, що для бізнесу немає стресу, все залишилося по-старому у владі, у бізнесі краще не стало, купівельна спроможність громадян падає. Але нам треба розвивати прозорість влади, це так само потрібно для підприємців, яким цікаво, як і за що голосується».
На запитання: «Чому навчили останні вибори громадськість?» політологи відповіли:
В. Пащенко: «Кожні вибори вчать вибирати.  З кожним разом вибір стає все більш адекватним, усвідомленим. Щодо фальсифікацій, про які йшлося щойно, я можу сказати: факти фальсифікації треба доводити, якщо немає такого доведення, н треба говорити про це. Ми говоримо про місцеву владу, яка не повинна займатися опаленням, створювати ОСББ і так далі. Влада повинна створювати умови для цього. У мене питання: де факти про те, що нинішня влада заважає комусь працювати? У цьому сенсі хороша влада, як хороший лікар – якщо її не видно і вона не заважає, то це хороша влада».
С. Федака: «Урок останніх виборів такий: багато людей дійсно продали свої голоси і це було демонстрацією думки про те, що насправді вибори нічого не змінюють».
Цікавою була і думка політологів щодо того, чого чекати від наступних виборів.
В. Пащенко: «Тут головне питання: що важливіше – гроші чи ідеї? Але питання це, яке завжди пов'язують із виборами, воно взагалі «ніяке». Без грошей вибори ніколи не відбудуться, тому що це просто інструмент. На одних ідеях далеко не поїдеш. Вибори – це змагання, у тому числі, і грошей, так є в усьому цивілізованому світі. А от наскільки ці гроші чисті, наскільки тут не замішаний кримінал – це інше питання. Наступні вибори нестимуть загрозу повернення до адміністративних, силових засобів, згортання певних демократичних рис. Ці вибори будуть певним повтором виборів 2004-го року у плані випробування демократії, можливості вибору. Побачимо, чи стане суспільству сил протистояти можливості адміністративного тиску.  Буде набагато більше напруження, ніж на минулих виборах. Але у суспільстві виросли потужні громадянські сили, тепер буде протистояння не між політичними силами, а між громадськістю і кандидатами".
С. Федака: «Мій прогноз песимістичніший.  Не бачу я зараз на Закарпатті громадянського суспільства. Щодо альтернативи «гроші-ідеї», вважаю, що ідеї жодного впливу на електорат не матимуть. Зараз, на мою думку, роль гратимуть особистості».
О. Пелін: «Ідеї приходять тоді, коли грошей не вистачає. Я можу сказати, що за деяких умов можуть перемагати або гроші, або ідеї. Протистояння буде, якщо буде що ділити, наприклад, ринок землі».

Пропонуємо також переглянути:

Рік після виборів до місцевих рад: підсумки і прогнози експертів (ФОТО)


31 жовтня 2011, 12:10
Олександра Берегова, KarpatNews.in.uaСхожі новини


Маркировка предохранителей для спецтехники

Показник захворюваності на грип та ГРВІ в Закарпатській області нижче визначеного епідемічного рівня

Судитимуть чотирьох членів ОЗГ за створення міжнародного каналу нелегальної міграції

На річках Закарпатської області очікується підвищення рівнів води

Криза у Словаччині: спікер парламенту пригрозив виходом з коаліції і новими виборами

їїїїїїїї...

николай
01 листопада 2011, 1:46

этот феськов что обкурился наверное..по фото похоже..от когда Беляков стал депутатом облсовета? и в какой редакции закона О местном самоуправлении в Украине написано, что депутат горсовета не может быть и заместителем гор.главы в исполнительной власти. эту норму еще в 98 году убрали. колхозник накуренный, надо не только пить пиво и дурь курить с сашей слюнтяем на террористической штаб квартире на ул.Подгорной. Ужгород уже наслышан об оргиях какие там устраивают по вечерам.

Анонімний користувач
02 листопада 2011, 13:44

Оце в полосатый рубашці відколи стало "громадським діячем"?

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено