Рубрика: Бізнес

06 серпня

Український авторинок пішов на поправку

foto

Зростання виробництва легких автотранспортних засобів цього року складе близько 13% у порівнянні з минулим. А вже в 2014 році автовиробництво виросте більш ніж на 28 млн. штук, або на 49,1% в порівнянні з 2009-м і складе 85,21 млн. легкових і легких комерційних авто. Такий прогноз зробила PricewaterhouseCoopers.

На думку аналітиків компанії, найбільшим автовиробником планети в сегменті легких авто в 2010 році залишиться Китай, який зможе збільшити виробництво до 17,3 млн. авто. Друге місце займуть Сполучені Штати Америки, яким прогнозують виробництво в обсязі не менше 10,5 млн. авто. Більш повільний темп зростання перемістить на третє місце Японію з виробництвом 9,1 млн. штук. 

Рейтинг країн, які забезпечать максимальний приріст виробництва до 2014 року, очолять Китай, США, Індія, Японія і Таїланд. Останній, за прогнозами експертів, повинен через чотири роки ввійти до топ-10 автовиробників світу.

Незважаючи на зміну географічних центрів локації монстрів автовиробництва, вплив основних глобальних автомобільних груп і альянсів практично залишиться незмінним. Тут лідерство за собою збереже альянс Volkswagen-Suzuki (німецький концерн володіє 20% акцій японської Suzuki). Німецько-японський дует, за прогнозами PricewaterhouseCoopers, до 2014 року продемонструє приріст обсягів виробництва легкої автотранспортної техніки на 3,4 млн. штук. Другу позицію збереже за собою Toyota Group, а третю - GM Group з показниками приросту 3,02 і 3,06 млн. автомобілів відповідно.

Що стосується Східної Європи, то тут, на думку аналітиків, будуть спостерігатися зростання внутрішнього попиту та поліпшення перспектив експорту. У частині внутрішнього попиту більш стійкий російський ринок. За прогнозами фахівців, він повинен вирости в 2010 році, оскільки на початку березня набув чинності довгоочікуваний урядовий план стимулювання утилізації.

У Туреччині продажі можуть незначно впасти (-10%), оскільки скасовані стимулюючі ринок податкові пільги, але при цьому йде відновлення експорту, як результат - очікуване зростання виробництва повинно скласти 10%.

Згідно із прогнозами, свою присутність у східноєвропейському регіоні посилить альянс Renault-Nissan, який збереже своє лідерство, досягнувши до 2014 року результату в 1,2 млн. вироблених автомобілів. Очевидно, фахівці PricewaterhouseCoopers в своїх прогнозах віднесли до цього альянсу і російський ВАЗ, а ось групи ГАЗ і УАЗ виділили окремо і завершили ними топ-10 Автогрупа і альянсів у Східній Європі. Особливо не здивував прогноз щодо популярності брендів на східноєвропейському ринку. Тут компанія пророкує лідерство російської «Ладі». На друге місце буде претендувати Fiat, третє місце залишили Renault, четверте і п'яте зайняли в прогнозі Chevrolet і Ford відповідно.

У минулому році світовий автопром виробив 57,2 млн. легких автотранспортних засобів (легкові автомобілі та легкі комерційні автомобілі на їх базі). Це був найгірший результат з 2002 року. Виробництво впало на 13%, або на 9 млн. одиниць в порівнянні з 2008-м.
 


06 серпня 2010, 10:29
"Дело"Схожі новини


Шины Premiorri и их преимущества

Товары из Китая: поставщики и доставка

Блендери Xiaomi — незамінна допомога під час здорового харчування

Ремешки для наручных часов: виды, модели, материал

Курс валют на 19 травня

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину