Рубрика: Суспільство

21 вересня

Іван КОСТІВ: "Ліс — наше багатство і ми бережемо його, як зіницю ока..."

foto

Іван КОСТІВ не_потребує особливого представлення закарпатцям. Він добре відомий як в районі, так і в області. Директор ДП «Ужгородський лісгосп», заслужений працівник лісового господарства України. У колективі, який він очолює, панує порозуміння, повага, злагода. Одним словом, тут працює команда однодумців. З нагоди професійного свята лісівників ми зустрілися з цим керівником, щиро закоханим у природу, і попросили відповісти на декілька запитань.

– Іване Васильовичу, рівно десять років тому адмінбудівля лісгоспу переїхала із запорошеного Ужгорода у мальовничий куточок Кам’яниці. Це своєрідний ювілей. Отже, вітаємо з подвійним святом.

– Щиро дякую. Час злетів непомітно і доказав, що ми зробили правильний вибір, наблизившись впритул до природи. Тепер наша будівля нагадує мінімузей. У фойє змонтували оригінальну композицію, де яскраво представлено птаство карпатських лісів. Зібрана і гарно оформлена колекція насіння, увагу привертають стенди, з          яких гості можуть почерпнути  для себе багато цікавої інформації. Всюди – багато квітів, а вийдеш – довкруги ліс. Це щось надзвичайне.

– Дайте, будь-ласка, загальну характеристику вашого лісфонду.

– Лісовий фонд ДП «Ужгородський лісгосп» становить 17,2 тис. га. 89% площі лісового фонду належать до категорії захисних, рекреаційно-оздоровчих лісів та лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення. Лише 11% експлуатаційні, тобто ліси, у          яких проводяться рубки головного користування. У лісфонді підприємства розміщено сім об’єктів природо-заповідного фонду, у тому числі два загальнодержавного значення: Загальнозоологічний заказник «Великодоброньський» площею 1736 га та пам’ятка природи, генетичний резерват дубово-букових лісів з дубом скельним «Тепла ямка», площею 93 га  у Кам’яницькому лісництві.
Територію заказника «Великодоброньський» включено до складу Регіонального ландшафтного парку «Притисянський», розміщеного на території Ужгородського, Берегівського, Виноградівського та Мукачівського районів.

На лісову охорону ДП «Ужгородський лісгосп» покладено обов’язки по охороні та захисту цих об’єктів природо-заповідного фонду та збереження на їх території природного біорізноманіття.

За 8 місяців 2011 року проведено санітарно-оздоровчих заходів на площі 226 га. Деревина, заготовлена під час проведення санітарно-оздоровчих заходів, реалізується, а кошти спрямовуються на ведення лісового господарства. Бюджетні установи району забезпечуються паливними дровами із цих рубок.

У липні 2011 року внаслідок сильних дощів та вітру на території Кам’яницького лісництва в урочищі Сухий потік виникли масові вітровали бука, на площі понад 17 га необхідно було провести суцільні санітарні рубки із вибиранням вітровальної деревини із наступним створенням на цих ділянках нових насаджень, на площі біля 35 га необхідно провести вибіркові санітарні рубки із вибиранням вітровальних та вітроломних дерев. З метою швидкої ліквідації вітровалів були укладені договори із потужними лісозаготівельними та деревообробними підприємствами, такими як ТОВ «ЕНО-Меблі» та ТОВ «Тріо-Транс», оскільки, як відомо, під час перебування у середовищі із високою температурою та високою вологістю, деревина бука швидко втрачає свої товарні властивості, «запарюється», і після цього придатна хіба що на паливо.

З метою проведення патрулювання працівників Ужгородського лісгоспу по охороні Державного лісового фонду від пожеж, самовільних рубок та браконьєрства, щоб запобігти лісопорушенням у 2011 році був придбаний повнопривідний автомобіль із кузовом, на який у випадку необхідності встановлюється обладнання для гасіння пожеж.

– Відбулися якісь структурні зміни?

– Цього року після проведення структурних змін залишились  43 штатні працівники. Середня площа, яка припадає на одного майстра лісу – 680 га лісу.

Ведення бухгалтерського обліку та виконання економічної роботи в лісгоспі проводиться аудиторською фірмою на підставі договору. За  8 місяців  цього року реалізовано продукції на 6 млн. грн. У лісове господарство вкладено 5,4 млн. грн. Середня заробітна плата склала 2200 грн., рентабельність – 12 відсотків. За 8 місяців сплачено податків на суму 1,3 млн. грн., в тому числі у Пенсійний фонд – 403 тис. грн.

– Наш лісгосп славиться використанням в роботі нових технологій...

– Так, вже котрий рік на підприємстві використовуються в роботі сучасні технології для таксації деревостану та відведення насадження в рубку при проведенні лісогосподарських заходів. В комплект входить електронна мірна вилка для замірювання діаметрів дерев з портативним комп’ютером, пристрій GPS для позиціонування на місцевості та подальшого визначення площі, ультразвуковий висотомір для таксації деревостану. Головними перевагами використання такого обладнання є зручність у використанні, економія робочого часу та в першу чергу забезпечення точності проведення замірів.
Дані з електронної мірної вилки переносятся на комп’ютер, де за допомогою пристосованого програмного забезпечення здійснюється подальша їх обробка. В результаті обчислень отримуємо матеріально – грошову оцінку лісосік, розраховується сортиментна структура, формується чергова лісосіка, створюється база даних для ведення обліку заготовленої та реалізованої деревини. Всі дані зберігаються в архіві і їх можна в будь який момент використовувати в роботі.
Характерним є те, що тільки 11 відсотків площі лісового фонду відноситься до категорії експлуатаційних лісів. На цій площі річний розмір головного користування лісом – 3,6 тис. куб. м. На решті 89 відсотках площі лісового фонду рубки головного користування заборонені в зв’язку з віднесенням цих лісів до категорій захисних, рекреаційно-оздоровчих лісів та лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення.
Проведено рубки догляду в молодняках на площі 45 га. Всього рубками формування та оздоровлення лісів пройдено 723 га, в ході проведення заходів заготовлено 24,5 тис. куб. м деревини.
Отже, свято ми зустріли вагомими трудовими здобутками.

"Вісті Ужгородщини"


21 вересня 2011, 20:22
KARPATNEWS.in.ua — Усі Новини Ужгорода, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Карпатах помітили незвичайну гадюку

В Ужгороді нове асфальтне покриття вже руйнується (відео)

Пасажирів обурив стан вбиральні у поїзді "Київ-Рахів" (фото)

Вчені припускають наявність підповерхневого океану на Плутоні

В Карпатах раніше росли неймовірні секвої (фото)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину