Рубрика: Суспільство

10 вересня

Закарпатський "гуцульський кінь" здатний у горах щодня долати 50-60 кілометрів (ВІДЕО)

foto

10 вересня поблизу санаторію "Квітка полонини", що на Свалявщині, відбулося свято "Гуцульського коня". Участь у фесті взяли вершники з Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей та сусідньої Польщі.

Цього коня в народі називають Гуцулик або ж Гуцул. Коні цієї породи  мають спокійний норов і поведінку, досить швидкісні, тому добре піддаються для верхової їзди. Також вони добре долають перешкоди. На відміну від звичайних коней, Гуцулики легко долають різні перешкоди, розумні і легко піддаються тренуванню.

За часів Чехословаччини кінний завод у Тур'ї Реметі був одним із кращих у Європі. Схожі до сьгоднішнього змагання  проводилися тут регулярно. Полюбляв на них приїжджати, до речі, й тодішній президент Чехословаччини.

За словами керівника науково-племінного центру Мирослава Головача, із розпадом Радянського Союзу коней гуцульської породи Закарпаття практично втратило. У 2001 році зусиллями ентузіастів до області було завезено кілька коней із Польші. Згодом на Закарпатті було створено селекційний центр. Нині ж у краї діють 4 кінних господарства. Налічується 80 коней гуцульської породи.  Загалом у Європі - 25 тисяч. Вартість таких коней в Україні: 1000 - 2000 американських доларів. Для порівняння, у сусідній Польші Гуцуликів оцінюють в 7 тисяч доларів.

Фахівці відзначають врівноважений характер цієї породи коней, їхню адаптованість до складних гірських умов Закарпаття. Гуцулики здатні щодня долати 50-60 кілометрів у гірській, лісистій місцевості, при цьому переносячи до 150 кілограмів вантажу.

Присутній на святі "Гуцульського коня" губернатор Закарпатської області Олександр Ледида пообіцяв ентуазіастам максимальну підтримку та сприяння у питанні відродження в краї кінного заводу. За словами керівника області, кінь Гуцулик є своєрідним символом Закарпаття і треба докласти усіх зусиль, аби зберегти цю породу для нащадків.

Коней гуцульської породи під час фестивалю оцінювали за екстер'єрною оцінкою та навиками іподромної їзди. 

 Наступного року організатори сподіваються зробити свято "Гуцульського коня" ще більш масштабним. 

Пропонуємо також переглянути:

На Закарпатті відзначили свято "Гуцульського коня" (ФОТОРЕПОРТАЖ - частина 1)

Як на Закарпатті вшановували "Гуцульського коня" (ФОТОРЕПОРТАЖ - частина 2)


10 вересня 2011, 21:09
KarpatNews.in.uaСхожі новини


Бустерні дози Pfizer та Moderna дають найкращий захист з усіх вакцин

За 11 місяців 2020 року закарпатські митники зафіксували понад дві тисячі порушень на кордоні

У НАН назвали кількість українців до кінця століття

В області виконали понад 500 тисяч щеплень від COVID-19

На Закарпатті 916 осіб з інвалідністю скористались послугами служби зайнятості з початку року

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено