Рубрика: Суспільство

09 вересня

Коротка розповідь про вчительку, яка знає, як з учнів зробити успішних людей

foto

«Посередній учитель розповідає, гарний — пояснює, чудовий — демонструє, а геніальний — надихає». Хочеться сказати, що надихає учнів заступниця директора, вчителька історії АНВК № 2 Катерина Гиря, з якою ми мали честь познайомитися й поспілкуватися.

Коли ми прийшли до школи, то тільки й мови було про Катерину Степанівну, а вона вся у роботі й за стресових ситуацій, напруженого графіка зберігає спокій і милу усмішку на обличчі.

«Катерина Степанівна —фахівець історії високого рівня. Знаходить зі школярами спільну мову, учні шанують, люблять її за креативну манеру викладання, а серед колег вона має чималий авторитет. Всі найкращі слова — це слова про Катерину Гирю», — висловлюється голова профспілкового комітету, вчителька початкових класів АНВК № 2 Люба Шманько.

Учні школи наперебій кажуть, Катерина Степанівна — найкраща! «Саме ця вчителька є мені другом. Вона доступно пояснює тему. Пані Катерина строга, але водночас добра і проста. А головне — вона справедлива», — захоплено розповідає учениця 9-А класу АНВК № 2 Вікторія Кобаль.

До безпосереднього знайомства з пані Катериною ми розпитували про неї у колег та близьких людей. Люблячий чоловік, викладач УжНУ Володимир Гиря розповів, що тоді ще майбутня дружина закінчила школу з золотою медаллю в Житомирі й приїхала навчатися на історичний факультет УжНУ. Там і познайомилися й одружилися. Одразу після закінчення Катерина Степанівна пішла працювати в АНВК № 2 і вже працює там ... 32 роки. «Вона професійно займається своєю справою, саме вона здатна вирішувати багато питань, які стосуються навчального процесу, — розповідає пан Гиря, —   А ще ... вона — це доброта, розум, жіночність, усе-усе найкраще — це вона», — усміхається Володимир Іванович.

Неозброєним оком відчуваєш, що Катерина Степанівна ще й прекрасна мама, дружина. Усмішки найближчих людей виказують це. У її доньці Анні ми побачили саму Катерину Степанівну. «Моя мама — друг для всіх. Я пишаюся нею, бо вона рухається вперед, бере участь у грантових програмах, їздила до Сполучених Штатів, Польщі на різні стажування. Для своїх учнів вона знаходить цікаві факти, застосовує мультимедіа... Мої колишні однокласники досі приходять до школи, вони вітають двох людей — класного керівника та мою маму. Випускники через 20 років після закінчення школи запрошують класного керівника та Катерину Степанівну. Думаю, це багато про що свідчить», — захоплено розповідає донька Анна.

Коли ми нарешті побачили саму Катерину Степанівну, вирвавши її з роботи й шкільних турбот, то нам стало зрозуміло одне — таких жінок, учителів насправді мало. Мудра, зважена, випромінює добро, гарна... «Я внутрішньо відчула, що це саме та професія, яка додає мені сил», — ділиться Катерина Степанівна. Каже, що з дітьми буває різною. «Кожну дитину треба поважати як громадянина й особистість. З одного боку, я вимоглива. Кожну дитину треба орієнтувати на успіх, тобто навчити вмінням сконцентруватися, зрозуміти, чого хочеш від життя. Я горда, що певні випускники обрали мій предмет за профільний і сьогодні є молодими кандидатами наук у цій сфері», — радіє вчителька. Один із секретів цього педагога — вміння спілкуватися з дітьми на одному рівні. «Якщо учень каже, що в нього є іPad — я зобов’язана знати, що це таке. Я вважаю, що вчитель має знати глибоко свій предмет і ... знати проблеми дітей, для учнів треба бути цікавою, аби вони тобі повірили. Коли я почала викладати предмет «людина і світ», то він, у першу чергу, змінив мене. Цей предмет дає дитині можливість виробити для себе закони життя. Цей урок будую не я, його будуємо ми», — підсумовує пані Катерина.

P. S. Цими днями Катерина Гиря святкує свій ювілей. Всі, хто хочуть її привітати, запрошуються в неділю, 12 вересня на 15.00 до Лялькового театру на святковий концерт.

Евеліна Гурницькa, rionews


09 вересня 2011, 19:47
KarpatNews.in.uaСхожі новини


У Карпатах помітили незвичайну гадюку

В Ужгороді нове асфальтне покриття вже руйнується (відео)

Пасажирів обурив стан вбиральні у поїзді "Київ-Рахів" (фото)

Вчені припускають наявність підповерхневого океану на Плутоні

В Карпатах раніше росли неймовірні секвої (фото)

їїїїїїїї...

до авторки
09 вересня 2011, 21:49

Евеліно. я теж вчителька. Пишучи таку замовну пургу і патетику на кшталт "таких жінок, учителів насправді мало" таким чином ви принизили інших вчителів. Подам вас до суду. Я ніколи не чула, аби 9-класниця говорила про вчительку "пані Катерина".

До авторки 2
09 вересня 2011, 22:15

Пані авторко, хто Вам ця вчителька, що ви її так розпіарили? У нас дійсно є багато вчителів, які не менш заслуговують на увагу, а тут виокремлення когось одного. Непрофесіонально, з точки зору журналіста. Та ще й адміністратори перекопіювали з ріо таке...

Петро
30 березня 2012, 13:34

При такому чоловікові пані Катерина не має жодних проблем, оскільки її добробут зумовлений сльозами сиріт і напівсиріт, що змушені стимулювати свої заліки та іспити чотиризначними сумами. На жаль, колеги по кафедрі навіть високого рівня та відповідні структури не хочуть нічого бачити завдяки бурхливому минулому пана професора. Та Бог бачить все.

едуард
24 червня 2015, 17:32

погоджуюсь з петром

едуард
24 червня 2015, 17:32

погоджуюсь з петром

Прокоментуй новину