Рубрика: Суспільство

30 серпня

Експедиція "Вікіпедії" відвідає кожний населений пункт Закарпаття

foto

У результаті експедиції пізнавальні статті "Вікіпедії" доповняться інформацією про кожний населений пункт нашої держави. Про це під час прес-конференції розповів генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, виконавчий директор Громадської організації "Вікімедіа Україна" Юрій Пероганич.

"Мета нашої експедиції - фотофіксація памяток природи, історії, культури, детальніше ознайомлення українців та іноземців з особливостями кожного населеного пункту нашої держави. Також плануємо зустрітися з місцевими краєзнавцями, відомими людьми району" - зазначив він.

Учасником Вікіекспедиції може стати кожен. Вперше вона була здійснена 26-27 серпня цього року по Макарівському районі, що на Київщині. В експедиції взяли участь четверо волонтерів, серед яких були і самі організатори експедиції. В результаті вони зробили близько 1000 фотографій та зібрали чимало інформації про кожне село. Учасників експедиції найбільше вразив стан колишньої садиби "залізничних королів" - родини фон Мекк , родичів П. Чайковського.

"У садибі фон Мекк, побудованій у 1888 році не одноразово гостював Чайковський. Тепер будівля в аварійному стані і ніхто не займається реставрацією. Сподіваємося, що після оприлюднення фото садиби у "Вікіпедії" хтось зацікавиться відновленням цієї історичної пам'ятки", - розповів член Правління "Вікімедіа Україна" Олексій Юрченко.

Організаторами Вікіеспедицій є ГО "Вікімедіа Україна" та Національна спілка краєзнавців України. Відзняті фотоматеріали та здобуту інформацію з Макіївського району планують розмістити у Вікісховищі у вересні. Експедиції планують організовувати щомісяця по різних районах України.

Укрінформ


30 серпня 2011, 16:16
KARPATNEWS.in.ua — Усі Новини Ужгорода, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Особливості механічної чистки вигрібних ям та замовлення послуг асенізатора

З понеділка в школах Мукачева відновлюється навчання

На Закарпатті 9 лікарень безоплатно лікують інсульти за договором з НСЗУ

Третина України без опалення

WADA провело спецоперацію та знайшло докази маніпуляцій антидопінгового центру України

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено