Рубрика: Надзвичайне

02 вересня

У Закарпатській ОДА обговорили епідемічну ситуацію у регіоні

foto

У четвер, 2 вересня, під головуванням заступника керівника області Івана Бушка відбулось засідання обласної надзвичайної протиепідемічної комісії. Про рівень захворюваності на грип та ГРВІ та затвердження протиепідемічних заходів звітувала в.о. заступника головного державного санітарного лікаря Закарпатської області Вікторія Дьордяй.

Питання профілактики та запобігання ускладненням грипу та ГРВІ стає особливо актуальним, з огляду на погодні умови та початок навчального року. За інформацією Вікторії Дьордяй, за перше півріччя 2010 року в області зареєстровано 65 тис. випадків захворювань на грип та ГРВІ. Показник кількості випадків на 100 тисяч населення в Закарпатті в 1,7 рази нижчий, ніж загальнодержавний. Упродовж останнього часу спостерігалась тенденція до зменшення кількості захворювань – в середньому щотижнево на 50. Майже 70% хворих, які звертались до лікарень – молоді люди до 17 років. Традиційно найвразливішими є діти. Тому актуальним залишається питання профілактичних щеплень:

– За 7 місяців 2010 року виконання плану профілактичних щеплень в області складає майже 35% - це вище, ніж в інших регіонах. Але спостерігаємо невтішні тенденції щодо збільшення кількості відмов батьків від вакцинації дітей, - наголошує в.о. заступника головного державного санітарного лікаря Закарпатської області.

Найбільше таких випадків реєструють у Виноградівському, Тячівському та Хустському районах. Водночас, зросла кількість охочих вакцинуватися на Свалявщині, Берегівщині та Ужгородщині.

– Грип небезпечний своєю непередбачуваністю, тому потрібно приділяти особливу увагу профілактичним заходам в області. Медикам необхідно також проводити роз’яснювальну роботу серед населення. Особливо у питанні профілактичних щеплень, з якого сьогодні, на жаль, часто роблять політику, - зауважив заступник голови облдержадміністрації Іван Бушко.

 В більшості районів області діє комплексний план профілактичних та заходів запобігання можливого ускладнення грипу. Комісія поставила завдання перед районами, в яких програма ще не прийнята (Берегівський, Міжгірський, Тячівський, Воловецький), до 1 жовтня 2010 року затвердити її та забезпечити належне фінансування.


02 вересня 2010, 15:37
Прес-центр ОДАСхожі новини


В Карпатах зберігається значна сніголавинна небезпека

В Україні вже 10 "помаранчевих" областей

Штам коронавірусу Омікрон більше, ніж Дельта, вражає дітей - МОЗ України

За минулу добі на Закарпатті у 682 осіб виявили коронавірус методом ПЛР

Гірські рятувальники знайшли туристів, які зникли в районі гори Гемба

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено