Рубрика: Політика

18 липня

Юрій Костенко: Гральний бізнес в Україні треба поставити на легальну основу

foto

У п’ятницю в Ужгороді у прес-центрі „Закарпаття” пройшла прес-конференція народного депутата України, голови Української Народної Партії Юрія Костенка. Приїзд голови УНП відбувся в рамках його робочої поїздки Україною і зосереджувався на підсумках роботи сесії Верховної Ради.

Перш за все Юрій Костенко торкнувся теми червоного прапора, т.зв. „прапора перемоги" та того інциденту, який піднявся довкола цього питання під час святкування Дня перемоги. За словами депутата, в зв'язку з цим іноземні ЗМІ почали говорити про зародження в Україні неофашизму. „Виходячи зі свого досвіду, – сказав Юрій Костенко, – я звернувся до Конституційного Суду з вимогою дати роз'яснення тим конституційним порушенням, які були зроблені депутатами ВР при ухваленні закону про червоний прапор." Та попри те, що КС доволі оперативно відреагував на подання депутата і своїм рішенням скасував низку положень цього закону, тема червоного прапору до цих пір не закрита. Рішення Конституційного Суду зупинило масштабні провокаційні заходи, які планувалися зокрема у Львові, до 22 червня. „Епопея з червоним прапором, – каже пан Юрій, – буде завершена, коли Верховна Рада розгляне та ухвалить законопроект „Про державний прапор України", який ми ми з депутатами з Української Народної Партії подали ще два роки тому." Голова Української Народної Партії впевнений, що у вересні ц.р. Верхровна Рада таки розгляне поданий законопроект і „тема червоного прапору буде знята з порядку денного."

Тема червоного прапора, чи, як назвав її депутат, політична провокація, виникла як спроба перешкодити доволі успішним переговорам України з європейською спільнотою. „Я маю на увазі домовленості щодо зони вільної торгівлі та асоційоване членство України в Євросоюзі", – сказав Юрій Костенко. І додав: „Саме це і налякало Росію в першу чергу, в тому, що Україна відривається від їх впливів і від її геополітичних інтересів. ...Тема червоного прапора, мови України, героїв українських – це теми, які роз'єднують суспільство і які не дають 20 років зосередитися владі на питаннях економіки та такої політики, яка обертається статками у кишенях українських громадян".

Щодо пенсійної реформи, то голова УНП сказав, що вона була успішною в країнах з умовами економічного зростання, де, на противагу Україні, економіка потребувала дедалі більшої кількості робочих рук. „Те, що уряд називає „економічним зростанням", стосується лише важких галузей виробництва, а це т.зв. „олігархічний капітал", і він не потребує великої кількості робочих рук, ... на відміну від малого й середнього підприємництва", для якого нова податкова реформа обернулася „податковим пеклом".

Ще однією серйозною вадою пенсійної реформи депутат назвав відсутність чіткості у переході на накопичувальну персональну систему. „Всі успішні пенсійні реформи започатковували паралельно процес продовження пенсійного віку і права молодій людині, яка починала трудову діяльність, на своєму особистому рахунку накопичувати власний пенсійний фонд. І в такий спосіб переносити вагу пенсійного забезпечення із загальнодержавного Пенсійного фонду на приватні пенсійні фонди". В Україні в пенсійному законодавстві цей процес чітко не прописано.

Насамкінець Юрій Костенко виокремив тему земельної реформи. На відміну від європейської практики в Україні земельне законодавство не обмежує право власності на землю. „Там, де немає обмежень у праві купівлі-продажу землі, там обов'язково власником стає великий капітал. Часто-густо іноземний." „Я свідомий того, що нинішня більшість депутатів, яка працює виключно в інтересах великого капіталу, буде голосувати за те, що їй напише Кабінет міністрів. Щоб змінити цю ситуацію, треба змінити парламентську більшість", – сказав Юрій Костенко, наголошуючи на важливості майбутніх виборів до Верховної Ради України.

Стосовно законопроекту щодо долі ігрового бізнесу, який було оприлюднено на сайті Верховної Ради (http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=35191), то Юрій Костенко сказав, що в цілому „ми досить іронічно оцінюємо все те, що пов'язано з ігровим бізнесом. ...Це наша реакція в цілому на те, що треба в Україні ігровий бізнес поставити на легальну основу і наслідком цього має стати в першу чергу наповнення місцевих бюджеів."

Говорячи про єдність у країні, Юрій Костенко сказав, що в українців ще дуже сильна ідея об'єднання довкола певної особистості, що на переконання депутата є хибним шляхом до єдності. „Об'єднання під вождями веде лише до негативних наслідків. Треба об'єднуватися навколо великих суспільних інтересів: навколо правої політики (економічних рецептів), навколо лівої політики (соціальних рецептів), навколо ідеї чистого довкілля та ін." Ці об'єднання в нас не практикуються з тієї причини, що ані ЗМІ, ані політики не акцентують на різниці об'єднань і „саме це не дає нам бути успішними. Я за ідеологічне європейське об'єднання".

Прес-центр "Закарпаття"


18 липня 2011, 8:05
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус з ознаками підробки vin-коду

Віце-спікер парламенту Словаччини подав у відставку через порушення карантину

У Хустському районі згоріла надвірна споруда

ЦВК не зареєструвала Вірастюка нардепом

Президент Молдови розпустила парламент

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено