Рубрика: Суспільство

15 липня

Володимир Міца, УжНУ: "Оплата за навчання залишається на рівні минулого року"

foto

Як уже повідомляв KARPATNEWS.in.ua, 1 липня розпочалася вступна кампанія до вищих навчальних закладів України. Про деталі ходу вступної кампанії до Ужгородського національного університету ми поцікавилися у відповідального секретаря приймальної комісії УжНУ, доктора фізико-математичних наук, професора Володимира Міци.

   —      Володимире Михайловичу, чим різниться вступна кампанія 2011 року, зокрема, від попередньої, 2010-го?

   —      Насамперед тим, що терміни подачі документів збільшено вдвічі. В минулому році комісія приймала документи два тижні, цього року — місяць, з 1 по 31 липня. Виняток становлять два напрямки: «Здоров’я людини» та «Журналістика». Вже оголошено про дати складання іспитів. З ними можна ознайомитися на дошці оголошень приймальної комісії в головному корпусі університету або ректораті.

   —      Чи достатня кількість вступників до УжНУ цього року? Відомо, що випускників середніх шкіл 2011 року, порівняно з минулими роками, менше.

    —       В цілому по Україні кількість вступників зменшилася, але є регіональні особливості. Ми один з тих регіонів, де це не проявляється так різко. На нинішній день ми перейшли межу шести тисяч заяв. У порівнянні з минулим роком, на «екватор» кампанії було подано вісім тисяч заяв. Але враховуючи, що попереду ще два тижні прийому документів, очікуємо ще більший наплив вступників.

   —      Одним із нововведень є подання заяв вступниками до вишів через мережу інтернет. Скільки подано заяв до УжНУ в такий спосіб?

    —      Електронна система «Вступ» працює. Вона потрібна, зручна й відповідає світовій практиці. В Україні система на стадії відпрацювання, тому не треба її різко критикувати. На сьогоднішній день через електронну систему «Вступ» до УжНУ подано 200 заяв.

    —      Як ви прокоментуєте чисельні скарги батьків вступників на систему «Вступ» в ЗМІ?

    —      Не треба ставитися до системи як до панацеї. Вступник все одно повинен особисто донести пакет документів до вишу. Тоді ж варто звіряти подані дані через інтернет, щоб уникнути непорозумінь.

    —      Чи змінилася оплата за навчання в УжНУ цього року?

    —    Нещодавно, на дні відкритих дверей університету, ректор УжНУ, професор Микола Вегеш чітко заявив: «Враховуючи економічну ситуацію в державі, Ужгородський національний університет збільшувати оплату за навчання цього року не буде!» Цифри, наведені на сайті УжНУ, є дійсними. Тобто залишаються на рівні минулого року.

    —      Чи змінилися правила вступу для пільговиків?

   —      Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України вирішило це питання у такий спосіб: встановило квоту для пільговиків — не більше 25 відсотків державного замовлення. Ви можете побачити на сайтах Ужгородського національного університету та Міністерства ці квоти.

   —      Чи зустрічаються неточності в атестатах при виведенні середнього балу?

   —      Так, ми вже виявили близько десятка вступників, в чиїх додатках до атестату середній бал був переведений у 200-бальну шкалу з неточностями. В таких випадках ми повертаємо додатки до атестату і просимо вступника надати копію документа з виправленими данними. Через відділи освіти це можна зробити за два-три дні.

     —      На котрі напрямки/спеціальності прогнозується найбільший конкурс?

     —      Різко зріс інтерес до медицини, тобто до «Лікувальної справи», «Історії». Стабільний інтерес до правознавства, блоку економічних дисциплін.

    —     Ходять чутки, що Ужгородський національний університет не отримав жодного місця держзамовлення на спеціальність «Правознавство»...

    —      Це відверта брехня. Ми отримали 12 місць державного замовлення, а ліцензований обсяг — 85 чоловік! Скорочення ж місць держзамовлення за напрямком «Правознавство» відбулося у всіх державних вишах.

   —     Щоб ви порадили батькам, котрі скаржаться на те, що не отримали письмово результати незалежного зовнішнього оцінювання знань?

   —      Таке підтвердження на паперових носіях не передбачалося. Абітурієнту достатньо зайти на власну сторінку сайту ЗНО і роздрукувати звідти свої результати і принести їх нам. Якщо такої можливості у вступника немає, він може зробити це безпосередньо в приймальній комісії УжНУ. Ми йдемо назустріч абітурієнту: роздруковуємо результати і завіряємо їх безкоштовно!

    —      Володимире Михайловичу, в якому режимі працює приймальна комісія УжНУ?

    —      Ми дуже толерантні та доброзичливі до абітурієнтів, адже розуміємо, що вступ дуже важлива подія не лише для них, але і їхніх родин. Ми створюємо комфортні умови заповнення і подачі документів. Приймальна комісія працює з 9.00 до 17.00 години, в суботу — з 9.00 до 13.00.

   На засіданні приймальної комісії (15 липня 2011) прийнято рішення працювати і в неділю 17 липня з 9.00 до 13.00. Це дасть можливість тим, хто вступає на напрями «Здоров’я людини» та «Журналістика» здати документи в останній день прийому.

   —      Володимире Михайловичу, щоб ви побажали цьогорічним вступникам?

  —    Майбутнім студентам я бажаю дуже скрупульозно підійти до тих напрямків, на які вони вступають. Не потрібно керуватися емоціями, чутками. Бути прагматичними, щоб обрана спеціальність надалі в житті приносила матеріальні блага. Практика свідчить, що в регіонах де є перевиробництво певних категорій спеціалістів, значна частина молоді стоїть на обліку в центрах зайнятості.

Розмовляв Віктор Петрецький, Прес-служба УжНУ


15 липня 2011, 15:32
KARPATNEWS.in.ua — Усі Новини Ужгорода та ЗакарпаттяСхожі новини


Закарпатські рятувальники спільно з патрульною поліцією провели операцію «Маячок»

«Євробляхерам» дали нову відстрочку

Что нужно знать, чтобы выбрать хороший диван?

Названа причина набору зайвої ваги з віком

У пункті пропуску «Лужанка – Берегшурань» пропуск автомобілів здійснюватиметься з перебоями

їїїїїїїї...

гуцул
15 липня 2011, 16:31

Володимире Михайловичу НЕ напрягайтеся ледида і вегеш давно рішили опустити УжНУ І ВІДАТИ ЗА БУХЛО ДЛЯ вегеша в фонд підтримки ващуковського бл...ського дому. НА КОНІ стоят історичні і не історичні зданія в центрі міста , а то пару сотен міліонів доларів сша.А за місто губертуса треба платити.

Прокоментуй новину