Рубрика: Культура

26 червня

На Закарпатті відкрився фестиваль ковальського мистецтва "Гамора-2011" (ФОТОРЕПОРТАЖ)

foto

У неділю, 26 червня, керівник області Олександр Ледида відвідав село Лисичево Іршавського району, відоме на Закарпатті та у всій Європі завдяки унікальній старовинній кузні «Гамора», що працює на воді.

На фестиваль «Гамора-2011» разом із очільником краю також приїхали його заступник Антон Громовий та голова Іршавської райдержадміністрації Віктор Феєр.

Традиційний закарпатський фестиваль ковальського мистецтва та фольклору  «Гамора-2011» уже вп’яте збирає любителів розпеченого «металевого» мистецтва та колоритних традицій місцевого люду. Упродовж двох фестивальних днів, 25-26 червня, всі охочі змогли не тільки подивитись на роботу професійних ковалів з усієї України, а й власноруч викувати сувенір напамять і не тільки. До послуг туристів – майстер-класи з гончарства, ткацтва, різьби по дереву, екскурсії на полонину Кук та до старовинних шахт Ільниці. Усе це, приправлене стравами національної кухні, закарпатськими винами, медом та бринзою – приваблює в область туристів не лише з України, а й з Угорщини, Словаччини, Румунії.
    Більше тридцяти майстрів металевої справи з різних регіонів України приїхали позмагатись у вправності. Цьогоріч наскрізною темою їх роботи стала любов до землі.  Кували борона –  символ родючості. До речі, за традицією, зроблене на «Гаморі» звідси ніхто не забирає – тож символічний плуг, прикрашений металевими квітами, ковалі дарують старовинній кузні на воді.


На запрошення майстрів спробував свої сили у ковальстві і керівник краю Олександр Ледида. До справи підійшли з усією серйозністю – повна екіпіровка з захисним фартухом та шкіряною рукавицею та короткий майстер-клас. Кілька ударів по розпеченому металу – й він почав піддаватись. Професію коваля Олександру Ледиді довелось опановувати вперше:
     – Скажу чесно: дуже важко! Ковалі мають володіти не лише фізичною силою, а й вправністю. Один неправильний рух – і можна отримати серйозні травми. Це - наші традиції, адже «Гамора» - єдина в Європі старовинна кузня на воді, у якій щодня виготовляють сільськогосподарське начиння.
     За словами організаторів, цього року фестиваль відвідали більше п’яти тисяч туристів, майже тисяча – гості з-за кордону.

Прес-центр ОДА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


26 червня 2011, 19:38
KARPATNEWS.in.ua — Усі Новини ЗакарпаттяСхожі новини


Аліна Паш зняла документальний фільм «Pintea»

В рамках Другого міжнародного фестивалю моновистав «Монологи над Ужем» ужгородці зможуть побачити 12 вистав

"Паланок" долучився до грантового проекту ЄС "СМАРТ Музей: сучасні форми представлення культурної спадщини"

В Ужгороді відбудеться традиційний міжнародний фестиваль органної музики ім. Н.Висіч (АНОНС)

Закарпатський академічний обласний театр ляльок "БАВКА" відкриває свій театральний сезон

їїїїїїїї...

Читач
30 червня 2011, 17:42

Браво! Чудове свято!

Прокоментуй новину