Рубрика: Надзвичайне

25 червня

Ноутбуки зможуть заряджатися від ударів пальцями по клавіатурі

foto

Дослідники з Королівського технологічного інституту в Мельбурні запропонували використовувати для підзарядки ноутбуків енергію, яка виробляється при ударах пальцями по клавіатурі пристрою.

Для цього пропонується покрити клавіші надтонкою плівкою з п'єзоелектрика - матеріалу, який здатний перетворювати механічну енергію в електричну. У цьому випадку механічна енергія від удару по клавіші може бути перетворена в електричну і задіяна для живлення батареї.

Щоб втілити ідею в життя, необхідно створити п'єзоелектричну плівку, товщина якої вимірювалася б нанометрами. Властивості такої плівки вчені описали у науковій роботі, опублікованій в журналі Advanced Functional Materials, проте до практичної реалізації справа поки не дійшла.

П'єзоелектрична плівка може знайти застосування не тільки в ноутбуках, але і в інших мобільних пристроях - наприклад, в смартфонах з сенсорним екраном.

Нагадаємо, нещодавно італійський дизайнер Андреа Понті розробив концепт ноутбука, який заряджається виключно від енергії сонця.

ТСН.ua

Створено перший у світі сонячний нетбук


25 червня 2011, 18:06
KARPATNEWS.in.ua — Усі Новини Закарпаття, України та світуСхожі новини


Негода у Чернігові. Підтоплені вулиці, лікарні можуть залишитися без світла та води

Державна екологічна інспекція перевірила контейнери з забруденим ґрунтом на Хустщині

ДТП на трасі "Київ-Чоп": постраждало 4 особи

У столиці внаслідок ДТП заживо згоріла сім'я з дитиною

У результаті ДТП на трасі Київ-Чоп загинуло три дитини

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину