Рубрика: Політика

16 травня

"Ужгородський" рецепт подолання кризових явищ від Юрія Костенка

foto

14 травня в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція лідера Української Народної Партії Юрія Костенка, який розповів про «Український день гніву», що тривав в Україні саме 14 травня, а також прокоментував відповідні хвилі протестів представників малого та середнього бізнесу, і загалом громадян України та озвучив власне бачення шляхів виходу держави з економічних проблем.

Відомий український політик сказав, що приїхав на Закарпаття почути позицію місцевих мешканців щодо ситуації у державі, особливо з огляду на те, що область чимало голосів віддала саме за перемогу чинного президента.
Юрій Костенко вважає, що Україна перебуває на межі соціального вибуху. На його переконання, вдруге (враховуючи революцію 2004 року) народне обурення не пройде мирно. За словами політика, до осені-зими може нарости хвиля народного гніву, що може призвести до сценарію протестів південноафриканських країн. «Я противник революцій, бо вони відкидають державу в її розвитку назад, але сьогодні українці дійсно обурені діями влади», -- сказав Ю. Костенко. Він також прокоментував виступ голови уряду М. Азарова про те, що обіцяний «податковий рай» насправді став податковим терором. Щодо слів Азарова про те, що чиновник став найбільшою перешкодою у зростанні економічної активності в Україні, Юрій Костенко сказав: «Проблему треба вирішувати не погрозами чиновнику. Так поводитися йому надає змогу дозвільна система, яка заважає національному виробнику працювати. Скільки б законів не приймали про протидію корупцію, її не подолають доти, поки не усунуть її економічну складову. Скасувати раз і довічно дозвільну систему і перейти виключно до реєстрації діяльності – такий рецепт подолання цих проблем. Підприємець не повинен випрошувати у чиновника дозвіл працювати. Він мав би лише зареєструвати свій вид діяльності і сплачувати податки».
Юрій Костенко повідомив, що в останній час понад 30 % українських підприємців-фізичних осіб припинили діяльність через непосильне податкове навантаження, ще понад 36 % виробників-юридичних осіб планують закривати свої підприємства. Натомість саме підтримка, а не перешкоджання національному виробнику могла б вивести країну з кризи, -- вважає політик.  В Україні від 5 до 7 мільйонів людей виживають саме завдяки виробництву тієї чи іншої продукції. І саме на них, за словами Ю. Костенка, розраховує УНП: «Підприємці, які виробляють вітчизняний продукт, готові сьогодні створити власну партію, щоб змінити владу, яка приймає такі недолугі закони, але їм не потрібно створювати нову партію, вона вже існує – саме національного виробника завжди підтримувала Українська народна партія».
Юрій Костенко торкнувся і важливих для держави питань, які впливають на рівень життя громадян. Щодо зростання вартості комунальних послуг політик сказав: «Попри обіцяну 100-доларову знижку на газ в обмін на продовження терміну Чорноморському флоту українці отримують лише регулярне подорожчання комунальних тарифів. Але Україна має власні ресурси енергетичні ресурси, які влада, на жаль, не розвиває. Атомні і теплові станції та альтернативні джерела енергії могли б забезпечити потреби країни. Наприклад, на Закарпатті кількість сонячних днів у році одна з найвищих в Україні (попереду лише Крим), проте виробництво сонячної енергії на нульовому рівні. Тоді як у Європі воно в останній рік зросло на понад 100%».
На думку політика, змін в країні можна досягти лише змінивши владу, а це, своєю чергою, здатен зробити лише виборець. Щодо майбутніх виборів 2012 року та планів УНП пройти до парламенту для втілення ідей розвитку України, Ю. Костенко сказав: «Щоб партію та її ідеї почули виборці, необхідно мати власний телеканал чи накрадені сотні мільярдів доларів. Ми ж працювали усі ці роки чесно, тому не володіємо такими грошима. Попри те, що не маємо значного доступу до ЗМІ (вони належать олігархам), усе ж маємо перспективи донести до людей свою позицію».
Лідер УНП також повідомив про плани об’єднання з іншими партіями: «Ведемо перемовини про об’єднання в єдину політичну силу правоцентристські партії, щоб не було ситуації «Костенко-Кириленко-Ющенко-Гриценко». Думаю, що до 2012 вдасться створити єдину команду».


16 травня 2011, 9:56
KARPATNEWS.in.ua — Усі Новини Ужгорода, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус з ознаками підробки vin-коду

Віце-спікер парламенту Словаччини подав у відставку через порушення карантину

У Хустському районі згоріла надвірна споруда

ЦВК не зареєструвала Вірастюка нардепом

Президент Молдови розпустила парламент

їїїїїїїї...

Виборець із Сваляви
16 травня 2011, 10:24

Нарозказував багато, а толку мало - побачимо скільки візьме процентів на майбутніх виборах. Але я про інше, коли вже з народом зустрінеться Сергій Мошак і розповість що ж і він зробив для Закарпаття? Влада від тепер проводить наради-настанови що й Свалявці за нього мають голосувати, ми того чоловіка не знаємо. Я думаву що серед Свалявських регіоналів є бульш достойні кандидати як Мошак.

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено