Рубрика: Економіка

04 серпня

У Виноградові відбувся профконсультаційний семінар для працюючих жінок

foto

Фахівці Закарпатської обласної служби зайнятості проводять профоконсультаційні семінари для жінок. Зокрема, з початку року у міських, районних та міськрайонних центрах зайнятості проведено 204 семінари на тему: «Жінка і праця», у яких взяло участь 3180 учасників.

Традиційно проводяться семінари на таку тему й у Виноградівському районному центрі зайнятості. Так, відбувся він у черговий раз 14 липня 2010 року. Було запрошено 15 жінок віком до 40 років.

Його мета – допомогти жінкам у покращенні власної ситуації у сфері зайнятості та сприяння профілактиці депресії, яка спостерігається у частини жінок після шести місяців безробіття. Зазвичай семінар проходить у невимушеній атмосфері. Це, скоріше за все, семінар-дискусія. Обговорювалися наступні питання: „Жінка. Кар'єра. Сім'я", „Жінка – рівний діловий партнер", „Жінка і стрес", „Робота жінки за кордоном: ризики сьогодення".

Сьогодні відбувається своєрідна еволюція ролі жінки в суспільстві. Її більше не задовольняє традиційна роль домогосподарки, і вона прагне стати матеріально незалежною від чоловіка, відкриває свою власну справу або будує кар'єру і досягає успіху. Для деяких жінок особливо важливим постає питання: шлюб чи кар'єра? Цей вибір є закономірністю сучасного суспільства і залежить виключно від жіночого менталітету, який являє собою 2 протилежні полюси:

1- експериментально-радикальний (феміністки);

2-традиційно-консервативний (домогосподарки). Для феміністок характерні задатки лідера. Традиційно-консервативний менталітет був закладений із самого початку і зберігався віками. Жінки свідомо обирають між сім'єю і роботою на користь своїх рідних. Така жінка терпеливо чекає поки з'явиться чоловік, за яким вона та її чоловік будуть почуватися безпечно. Пріоритети таких жінок дещо односторонні. Але це не означає, що їм не відоме почуття тріумфу, того, що вона в житті відбулася як особистість.

Стратегія переходу України до нових суспільно-політичних відносин обумовила необхідність розробки принципово нової концепції сімейної орієнтації жінок та впровадження ефективного механізму реалізації їхньої зайнятості. Статистика свідчить: серед тих, хто працює, понад 65 відсотків жінок, які годують, вдягають, навчають, лікують, роблять наукові відкриття, розважають на великих і малих сценах тощо. Бажання працювати за кордоном висловили 80 відсотків жінок. Велику роль відіграє погана обізнаність українських громадян щодо можливості працевлаштування та перебування за кордоном. А також про наслідки нелегального працевлаштування за кордоном. Важливим чинником є кризовий етап, у якому знаходяться наші громадяни, погіршення психологічного стану жінок. За принципом вже „гірше не буде" жінки погоджуються на різні авантюрні пропозиції, навіть не задумуючись про їх наслідки. Ще один важливий фактор, який спонукає жінок шукати щастя за кордоном, – домашнє насильство.

Стрес – це напружений стан людини, що виникає при дії емоційно-негативних ситуацій. У жінок в основному емоційний стрес виникає при реальній чи уявній загрозі, переживанні небезпеки, вини, гніву, образи. Головним завданням є навчитися справлятися зі своїм внутрішнім напруженням в перші хвилини стресу, не втрачаючи самоконтроль і не виливаючи свій стан на оточуючих.
 


04 серпня 2010, 10:17
Тетяна Оларь, спеціаліст Виноградівського районного центру зайнятостіСхожі новини


Кубометр газу для населення коштуватиме понад 11 гривень?

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,1 грн/долар

Офіційний курс валют

Упродовж 2017 року 14,6 тисяч осіб офіційно скористалися послугами туристичних організацій Закарпатської області

Отримання податкової знижки на навчання: нюанси

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину