Рубрика: Надзвичайне

27 квітня

Відрядження у Чорнобильське пекло

foto

Той фатальний 1986 рік не забудеться ніколи. І не тому, що більш нічого згадувати. Життя наше розділилося на «до» і «після» чорнобильської трагедії.

  Коли  я, тоді ще старший лейтенант, разом  з іншими закарпатцями приїхали у  Прип’ять, то потрапили наче у фільм  жахів. Уявіть собі мертве місто, жодної живої людської душі, а на балконах висить випрана білизна, яка вже давним-давно висохла, а зняти її нікому. Згадую респіратори, які за один день були такі червоні, як помідори. Згодом нам почали видавати одноразові, ватно-марльові. Знаєте, що найбільше врізалося у па-м’ять? Коли собаки, наче відчуваючи біду, дозволяли котам, які вмить також залишилися бездомними, їсти з ними з одної миски.

  Кожна чергова річниця цієї трагедії знову  і знову примушує нас задуматися. І так уже повелося, що до подібних дат ми ставши мудрішими, підбиваємо певні підсумки, робимо висновки й узагальнення. Тим більше, що Чорнобиль не лише екологічне лихо і не лише для України. Це трагедія вселенська.

  Настала двадцять п’ята річниця цієї драми – явища, що зачепило безпосередньо і Росію, і Білорусь, та й увесь світ. Воно торкнулося як сфери медико-біологічної, соціальної, політичної, так і сфери людських стосунків, зокрема поцінування життя в цілому і буття як вищого прояву життя.

  26 квітня 1986 року – день, коли людство  було змушене переоцінити значення у ланцюжку біологічних стосунків між усім живим, що є в природі, визначитися або для свого продовження, або  навпаки. Байдужість світу, який тоді оточував Радянський Союз, до безпринципності і нехлюйства радянського керівництва спричинила те, що всі ми зазнали втрат і фізичних, і моральних. Чорнобиль показав, що немає соціалістичних і капіталістичних країн, світ єдиний, і трагедії стаються не в одній країні, а на Землі.

  Реальні наслідки Чорнобильської трагедії –  в майбутньому. Цього, на превеликий жаль, тоді ми ще не розуміли. Наслідки не забарилися. Багатьох ліквідаторів чорнобильської аварії вже нема серед живих, решта з хвороб не вилазять.

  В управлінні праці та соціального захисту населення нині перебуває на обліку 206 мешканців Ужгородщини, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Є серед них 40 дітей і 6 вдів. Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» протягом 2010 року 102 особи (першої категорії – 13, другої категорії – 89) одержали компенсації на продукти харчування на загальну суму 224,4 тисячі гривень. Пільги нараховані на 106,7 тисячі гривень. Вже в цьому році виплачено компенсацій на продукти харчування на 44,3 тисячі гривень. Надали ми й одноразову матеріальну допомогу 132 особам. На придбання санаторно-курортних путівок із місцевого бюджету було виділено 15 тисяч гривень.

  До 25 річниці  Чорнобильської катастрофи  чорнобильцям виділено з місцевого бюджету 30 тисяч  гривень для  надання одноразової допомоги.

  Користуючись  нагодою, хочу подякувати районній владі  за постійну поміч, взаєморозуміння, за те, що двері владних кабінетів  для нас завжди відкриті.

Тиберій Штефанець,
голова Ужгородської районної організації "Союз Чорнобиль України"


27 квітня 2011, 12:14
Схожі новини


На Воловеччині рятувальники відшукали травмовану туристку

У країнах Балтії зафіксували різкий приріст нових випадків COVID-19

У мікроавтобусі мешканця Берегівщини виявили зброю, наркотики та 27 тисяч доларів (ФОТО)

В Ужгороді у парку згоріли два надувні батути

В Україні зафіксовано 1453 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19 — це антирекорд з кількості нових хворих за добу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину