Рубрика: Надзвичайне

26 квітня

Чорнобильська трагедія в шокуючих цифрах

foto

Прем'єр-міністр України Микола Азаров у своєму зверненні з приводу 25-ї річниці аварії на ЧАЕС привів жахаючу статистику Чорнобильської катастрофи:

«Минає двадцять п'ять років з часу аварії на Чорнобильській АЕС - катастрофи планетарного масштабу, яка за кілька секунд назавжди змінила долі сотень тисяч людей. Внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС забруднено радіонуклідами понад 145 тис. квадратних кілометрів території України, Білорусі та Російської Федерації. В Україні статус постраждалих мають більше 2,2 млн. осіб, з яких 255 тис. - учасники ліквідації наслідків аварії. З 27 квітня 1986 року з міст Прип'ять і Чорнобиль евакуйовано близько 91 тис. осіб», - йдеться у зверненні прем'єр-міністра, повідомляє ІА «НАШ ПРОДУКТ» з посиланням на прес-службу Кабміну.

«Слово «Чорнобиль» стало уособленням небаченої катастрофи - атомної енергії, що вийшла з-під контролю людини. Чорнобильська катастрофа стала національною трагедією, наслідки якої відчуваємо й досі. Вона породила соціально-економічні проблеми, які з роками не зникають. Вирішити їх можна лише комплексно, об'єднавши зусилля влади, науки, громадських організацій «чорнобильців» та всього суспільства, залучивши міжнародне співтовариство.

Всі роки незалежності держава приділяє проблемі постійну увагу. Переселено з радіоактивно забруднених територій більше 27 тис. сімей, побудовані десятки нових населених пунктів - місць компактного переселення постраждалих, прокладено сотні кілометрів газових мереж, водопроводів, інших комунікацій», - заявив глава уряду.

Азаров повідомив, що економічний збиток України у результаті Чорнобильської катастрофи становить близько 180 млрд. доларів США. За його словами, незважаючи «на складне економічне становище, Україна протягом останніх 20 років самостійно фінансує витрати на подолання наслідків аварії. Питома вага витрат на ці цілі в різні роки досягала 10 відсотків загальних видатків Державного бюджету України».

Він нагадав, що тільки нещодавно міжнародне співтовариство зібрало 550 млн євро на будівництво нового безпечного укриття над пошкодженим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Азаров вірить, що світова спільнота не залишить Україну без допомоги: «Ми переконані, що солідарність націй і держав, гуманізм сучасної цивілізації не залишить Україну без допомоги ззовні. Ми вдячні всім, хто її надає, і перед тими, хто її надасть.

Чорнобильська планетарна ядерна катастрофа назавжди залишиться в пам'яті людства. 25-я річниця страшної події XX століття має ще раз привернути увагу світової спільноти до великої біди, що спіткала не тільки Україну. В ім'я життя на Землі спільними зусиллями треба долати її тяжкі наслідки, дбати про те, щоб подібного не сталося в майбутньому».

Сьогодні, 26 квітня, в Україні пройдуть заходи, присвячені 25-й річниці аварії, в яких візьмуть участь представники вищого керівництва України, а також президент Росії Дмитро Медведєв.

Багнет


26 квітня 2011, 15:45
Схожі новини


На Воловеччині рятувальники відшукали травмовану туристку

У країнах Балтії зафіксували різкий приріст нових випадків COVID-19

У мікроавтобусі мешканця Берегівщини виявили зброю, наркотики та 27 тисяч доларів (ФОТО)

В Ужгороді у парку згоріли два надувні батути

В Україні зафіксовано 1453 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19 — це антирекорд з кількості нових хворих за добу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину