Рубрика: Надзвичайне

26 квітня

Єжи Бузек, президент Європарламенту: "Чорнобиль був трагічним уроком для людства"

foto

Президент Європарламенту Єжи Бузек вважає, що Чорнобильська катастрофа стала трагічним уроком для всього людства, який засвідчив необхідність контролю за атомними об'єктами для запобігання інцидентам. Про це він заявив сьогодні у Брюсселі.

За словами Є.Бузека, аварія на ЧАЕС - людська трагедія, масштаби якої важко уявити. "Сьогодні ми відзначаємо 25-ту річницю найгіршого ядерного інциденту в історії людства. Наш обов'язок - пам'ятати тих, хто втратив життя та здоров'я внаслідок аварії, хто боровся із полум'ям і радіацією в ту смертельну ніч, а також тих, хто змушений був полишити домівки внаслідок катастрофи", - сказав президент Європарламенту.

Він зауважив, що зусилля з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи є прикладом ефективної міжнародної співпраці упродовж кількох десятиліть. Місцеві органи влади та національні уряди країн, що були уражені, ООН, ЄС, Червоний Хрест, громадянське суспільство - всі вони допомагають мінімізувати вплив наслідків катастрофи на здоров'я населення, сприяють підвищенню обізнаності та налагодженню належного моніторингу за ядерною безпекою.

"Зараз ми досягли середини десятиліття відновлення та сталого розвитку. Зусилля та ресурси мають бути мобілізовані з тим, щоб коли ми відзначатимемо 30-ту річницю Чорнобильської катастрофи, ми робили це у суспільстві, яке самостійно розвивається і не перебуває у стагнації. Давайте рухатися вперед і не забувати", - сказав Єжи Бузек.

Укрінформ


26 квітня 2011, 15:25
Схожі новини


ВООЗ шукає в Китаї джерело появи коронавірусу

На Мукачівщині сталася смертельна ДТП: зіткнулися легковик та вантажівка

На Хустщині згорів житловий будинок (ФОТО)

В Україні зафіксовано 990 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Ужгороді за добу виявлено 3 нові випадки коронавірусної інфекції

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину