Рубрика: Суспільство

26 серпня

Карпати стануть брендом

foto

В Україні ініціюють створення міжнародного карпатського бренду. Він включатиме в себе торгові марки всіх країн карпатського регіону.

Про це заявили на спільному швейцарсько-українському семінарі, який відбувся у с. Спас Коломийського району на Івано-Франківщині.

Над розробкою карпатської торгової марки продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг працюють українська асоціація виробників органічної продукції «Чиста флора», «Зелене Досьє» та кілька міжнародних організацій – ЮНЕСКО, АНПЕД, Хайфер Інтернешнл, Швейцарський дослідний інститут органічного сільського господарства FiBL.

«Усі знають світовий бренд Альпи, до якого входять країни альпійського регіону. А ми вирішили, що Карпати нічим не гірші, адже у нас є гарна природа, екологічно чиста зона, свої традиції», – сказала менеджер проектів «Зеленого досьє» Катерина Малькова.

Вона нагадала, що у 2003 році 7 країн – Польща, Румунія, Сербія та Чорногорія, Словаччина, Угорщина, Україна та Чехія – підписали Карпатську конвенцію, в якій зобов’язалися охороняти чистоту та екологію Карпат, зберігати та примножувати місцеві традиції тощо.

«Відтоді почали говорити про загальнокарпатський бренд, який би об’єднав усі Карпати – природні об’єкти, місцеві традиції, спосіб ведення господарювання, продукцію. Але насамперед ми говоримо про органічну продукцію, яку вирощують у Карпатах. Зараз ми працюємо над розробленням критеріїв для об’єднання у спільний бренд. Для початку потрібно, щоб у країнах карпатського регіону створили власні торгові марки для зелених садиб, виробництв органічної продукції, організацій, що займаються культурною спадщиною. А вже потім усіх об’єднувати під одним трендом», – розповіла Малькова.

В Україні вже є кілька виробництв органічної продукції, які з часом можуть увійти до міжнародного карпатського бренду.

Упізнати екологічно чисту продукцію можна за відповідним маркуванням. Зараз українську органічну продукцію сертифікують за Швейцарськими стандартами, оскільки в Україні закону про органічні продукти харчування нема, – пише ГПУ.


26 серпня 2010, 10:14
Схожі новини


Пом’якшення карантину на Великодні свята неможливе

На кордоні України рекордно впав пасажиропотік

Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину