Рубрика: Кримінал

28 вересня

Закарпатська митниця: у фурі з Італії виявлено незаконного товару на 6,2 млн грн

foto

Закарпатські митники спільно з Департаментом боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби України викрили чергового керівника іноземної компанії, який, відправляючи вантаж в Україну, надав митниці неправдиві дані щодо відправника, одержувача та вартості товару на суму понад 6,2 млн грн

Порушення митних правил зафіксовано на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні. Перевізник вантажівки подав до митного контролю товаросупровідні документи, в яких зазначено, що на митну територію України ввозиться товар "збірний вантаж» у кількості 37 пакувальних місць, вагою понад 18 тон, вартістю 56,6 тис доларів США.

Відправником вказано одну арабську компанію, а одержувачем – київську. Завантажений товар був в Італії.

Проте, під час детальної перевірки наданих документів, у митників виникли сумніви щодо автентичності та правдивих даних в інвойсі. Тож, з метою недопущення з можливими порушенням митного законодавства переміщення вказаного вантажу на територію України, був надісланий відповідний запит до італійських колег-митників надати завірені копії експортних документів.

Відповідь не забарилися. Підозри інспекторів щодо фальшивих документів на цей товар підтвердилися! З’ясувалося, що інформація про відправника та одержувача товару не відповідають дійсності, тобто, насправді це інші фірми. А ось вартість товару була свідомо занижена у кілька разів і становила 196,2 тис євро, що згідно курсу НБУ – 6,2 млн грн!

Тож, відносно керівника арабської компанії складено протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України, яка передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів та їх конфіскацію.

Через можливі наявні ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст.358 КК України, закарпатські митники направили до правоохоронних органів повідомлення про протиправне діяння.

Пресслужба Закарпатської митниці


28 вересня 2021, 13:49
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті правоохоронці затримали п’ятьх громадян Непалу

Через махінації з лісовою продукцією, митники вилучили у підприємця товару на майже 300 тисяч гривень

В Ужгороді у чоловіка виявили наркотики

Поліцейські Берегова розшукали чоловіка, причетного до крадіжки електроприладів

Незаконні порубки на майже 900 тисяч гривень – прокуратура через суд вимагає відшкодування збитків

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено