Рубрика: Суспільство

20 квітня

Мережа державних вишів України є неефективною, – World Bank

foto

Мережа державних закладів вищої освіти в Україні, яка складається з 231 вишу, є занадто великою та неефективною

Про це йдеться в проєкті Світового банку, який включений для розгляду Радою директорів банку та передбачає надання Україні $200 млн для поліпшення системи вищої освіти, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У Світовому банку зазначають, що мережа державних закладів вищої освіти в умовах скорочення населення є неефективною і створює проблеми, як для її фінансової стійкості, так і для якості послуг.

Також у Світовому банку повідомляють, що український уряд визначився з необхідністю створення стимулів для оптимізації величезної мережі вишів із використанням підходу «знизу-вгору».

«Останніми роками їхня кількість скоротилася на 25%, включаючи коледжі та галузеві технікуми, які були «фабриками дипломів», але ще багато що належить зробити», – підкреслюють у Світовому банку.

Зокрема, на думку фахівців банку, Україні потрібна подальша агрегація університетів із диференціацією та диверсифікацією їхніх типів (таких як дослідні, професійні, викладацькі) та оптимізація їхньої географічної зони охоплення.

«Для того, щоб ефективно провести такі заходи із залученням самих вишів, необхідні інституційні аудити для кожного з них», – зазначають у банку.

Експерти Світового банку також відзначають низьку прозорість системи та поганий зворотний зв’язок. Зокрема, 85% української молоді планують отримати вищу освіту, однак цей високий попит погано відображається на інформації про доступні варіанти освіти та результатах працевлаштування, залишаючи студентів та їхні сім'ї у невіданні під час ухвалення важливого рішення щодо переходу до вищої освіти.

Очікується, що у разі ухвалення рішення, Україна зможе отримати позику Світового банку розміром $200 млн, які мають бути витрачені на поліпшення системи вищої освіти в Україні.

Реалізація проєкту розрахована на шість років. Відповідальним за реалізацію буде призначено Міністерство освіти і науки.


20 квітня 2021, 19:17
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Пандемія може посилити загрозу ожиріння у дітей – ВООЗ

48 хлопчиків та 46 дівчаток: у квітні 94 ужгородці отримали свій перший документ

Лазерна епіляція — необхідна процедура

В Ужгороді припинять газопостачання для майже півтори тисячі помешкань

Дві посилки з італійськими брендами на сотні тисяч гривень «попрямували» на склад Закарпатської митниці

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено