Рубрика: Суспільство

04 серпня

На Закарпатті відзначили День Боржавської вузькоколійки

foto

1 серпня 2010 року кілька десятків прихильників «малої» залізниці в неформальній обстановці зібралися на залізничній станції Хмільник для відзначення Дня Боржавської вузькоколійки. Для цього о 9.00 з депо м.Берегово виїхав спеціальний поїзд в напрямку ст. Іршава з групою ентузіастів - членів клубу любителів вузькоколійок Угорщини на чолі з Тібором Бачинським, працівниками залізниці разом з начальником депо Берегово Емеріхом Гейруш та жителями міста Берегова.

Невелика група прибула зі ст. Виноградів потягом регулярного сполучення Виноградів – Хмільник відправленням о 8.05 годин. З депо Берегова до ст. Хмільник потяг слідує 1 годину 20 хв., а зі ст. Виноградів до ст. Хмільник – 50 хвилин.

Вибір відзначення Дня Боржавської вузькоколійки має дуже давню історію – офіційно в часи Радянського Союзу в першу неділю серпня всі залізничники СРСР відзначали День професійної спілки залізничників. Як згадують старожили – для закарпатських залізничників улюбленим місцем для цього свята ще в 60 роки стала станція Хмільник – поблизу річки Боржава. В найкращі часи для залізниці на свято збиралося до 500 (!!!) залізничників з сім’ями – це були чи не найбільш яскраві дні життя залізниці. Тоді на вузькоколійку надійшли нові польські вагони PFAVAG, які мали внутрішнє освітлення і, за спогадами очевидців, "...ввечері пасажирський потяг з п’яти вагонів був схожий на загадкову гусінь, яка виблискувала світлом квадратних вікон, що рівномірно рухалася в підніжжі берегів поблизу сіл Камянське та Хмільник". У цей час пасажирське сполучення Берегово – Кушниця відбувалося найбільш інтенсивно і було забезпечене високим рівнем обслуговування на всіх залізничних станціях та потягах. На залізничній станції Кушниця працювала їдальня, яку добрим словом згадують до цього часу. А на станції Хмільник дефіцитним на той час пивом можна було втамувати спрагу без черги, хоча одночасно на цю вузлову станцію прибували пасажирські потяги Берегово – Кушниця, Виноградів – Хмільник, Кушниця – Берегово.

Ще з радянських часів на профспілкове свято до наших залізничників запрошували і колег з Угорщини, і в часі після розпаду СРСР ентузіасти – любителі залізниць з сусідньої країни в цей день, першу неділю серпня, регулярно відвідують історичну залізницю, яка була збудована за часів Австро-Угорщини за підтримки уряду Угорського королівства. До речі, в Угорщині майже 30 історичних залізниць, які завдяки клубу любителів залізниць мають рекламну підтримку. Традиційно всі вони мають свої "Дні святкувань" і майже як виняток серед них є наша, Боржавська вузькоколійка – вона теж включена до цього списку. 

Під час свята на залізничній станції Хмільник учасники зібрались за святковий стіл, де бограч готував начальник депо Берегово Емеріх Гейруш, а токан з бринзою – голова ГО "Боржавська ініціатива" Денис Добра. За святковим столом гості з Угорщини висловили побажання про необхідність організації недільного туристичного потягу за маршрутом Берегово – Іршава з відправленням з депо Берегово о 8.45 та прибуттям на ст. Хмільник о 10.00 та наступним слідуванням до ст. Іршава. Відправлення з ст.Хмільник – о 16.00 і прибуттям в Берегово о 17.30. Таким чином жителі та гості м. Берегово зможуть виїхати на відпочинок на цілий день. Таку ініціативу підтримали присутні жителі міста Берегово і працівники залізниці. Вирішено звернутися до керівництва Ужгородського відділку Львівської залізниці про впровадження такого експериментального маршруту в кінці серпня - на початку вересня.


04 серпня 2010, 7:25
ГО "Боржавська ініціатива"Схожі новини


Пом’якшення карантину на Великодні свята неможливе

На кордоні України рекордно впав пасажиропотік

Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину