Рубрика: Суспільство

01 жовтня

На строкову військову службу мають призвати близько 80 ужгородських юнаків

foto

Сьогодні, 1 жовтня, в Україні починається осінній призов на строкову службу в армії, який триватиме до кінця грудня 2020 року

Про його особливості розповіли нині на брифінгу в Ужгородській міськраді міський голова Богдан Андріїв, військовий комісар Ужгородського об’єднаного міського військового комісаріату Ігор Тищук, начальник управління охорони здоров’я міськради Василь Решетар.

Осінній призов триватиме до 31 грудня, на строкову військову службу мають призвати близько 80 юнаків 18-27 років із Ужгорода та району. Міський голова підписав розпорядження, створено та затверджено склад міських призовної та медичної комісій.

На брифінгу зазначили, що особливих відмінностей від весняного призову немає, направлятимуть призовників на строкову службу до підрозділів Національної гвардії, Державної спеціальної служби транспорту, Державної прикордонної служби. Жоден призовник для проходження служби в зону проведення бойових дій на сході України не направлятиметься.

Термін проходження служби – 18 місяців, для тих, хто має вищу освіту – 12 місяців. Під час призову на строкову військову службу всі, хто у складі команди буде направлений до військової частини, отримають одноразову грошову винагороду у розмірі 3842 грн. При звільненні зі строкової служби також виплачується грошова допомога – від 3 до 5 тисяч гривень залежно від матеріального становища демобілізованого.

За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством. До речі, під час весняного призову порушили 2 кримінальні справи на призовників, які не з’явилися на відправлення на службу, за 2019 рік було 8 кримінальних справ.

Під час брифінгу прокоментували й законність анкет, які роздають у школах юнакам. За словами військового комісара, перелік питань в опитувальнику регламентований постановою КМУ №352 від 2002 року: члени призовної комісії уточнюють дані про склад сім’ї, матеріальне становище, судимість родичів тощо. Це потрібно для того, щоб бачити, наприклад, чи має призовник право на відстрочку, у які війська його відправити тощо. Відповідальності за достовірність поданої в анкеті інформації немає, вона є конфіденційною і зберігається в особовій справі призовника.

Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради


01 жовтня 2020, 15:42
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Реабілітаційному центрі бурого ведмедя ННП "Синевир" з’явився новий мешканець

Послугами служби зайнятості з початку року скористалися біля 34 тисяч закарпатців

"Укрзалізниця" через низький попит тимчасово скасовує три поїзди до Закарпаття

В Україні стартує вакцинація препаратом Sinovac

Beauty поради - як відчувати себе неперевершеною?

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено