Рубрика: Економіка

11 травня

Польща може опинитися на межі катастрофи без працівників з України — польський експерт

foto

Без українських заробітчан Польща може бути не в змозі зібрати весь урожай, а замінити їх ніким

Про це заявив глава польської Асоціації переробників фруктів і овочів, власник одного з найбільших переробних підприємств у Польщі (Real SA) Анджей Гайовнічек, пише "Укрінформ".

"Польща є великим виробником продуктів харчування, одним з найбільших в Європі. Скажімо, ми більше в ЄС вирощуємо печериць і ін. Тому якщо працівники з України не приїдуть, це буде катастрофа. Те, що буде вирощено в полях, пропаде, бо нікому буде збирати", - говорить Гайовнічек.

Він зазначив, що Польщі зараз необхідні "сотні тисяч" працівників з України. Якщо заробітчани не зможуть прибути на роботу до початку сезону збору полуниці, це може навіть стати поштовхом до протесту аграріїв. Як стверджує Гайовнічек, замінити українських робітників ніким.

Експерт також зазначив, що, українцям у Польщі повинні гарантувати гідні умови праці, соціального і грошового забезпечення. Крім цього, заробітна платня наших заробітчан повинна становити мінімум 12-14 злотих (75-90 грн) на годину нетто.

"Але це залежить від сфери працевлаштування, оскільки, наприклад, на будівництві заробляють трохи більше. Досить часто українці намагаються працювати більше годин, щоб більше заробити", - зазначив Гайовнічек.


11 травня 2020, 13:46
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В Україні подешевшали картопля та гречка, натомість здорожчали капуста та цибуля - Мінагро

В Закарпатській області сплачено 8,9 млрд гривень податків

Верховна Рада ухвалила закон про підвищення податків

Транспортні перевезення в Закарпатській області за січень–жовтень 2021 року

Споживчий ринок Закарпатської області у жовтня

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено