Рубрика: Економіка

06 травня

Україна може втратити до 20% врожаю - вчені

foto

Ряд зернових культур постраждали через весняні заморозки. Також на урожай може вплинути недостатня вологість грунту

Через весняні заморозки Україна може втратити 15-25% врожаю 2020 року, вважає директор Інституту сільського господарства Степу НААН України Ігор Семеняк.

"Дуже сильно постраждав ріпак, який був недорозвинений в осінній період або переріс, певною мірою постраждали ячмінь і озимі. Хто посіяв дуже рано ячмінь - завдано певної шкоди, але не смертельної... Окремі сорти озимої пшениці невітчизняної селекції, які не звикли до наших умов, теж зараз не в кращій формі", - наводить слова експерта прес-служба інституту.

Семеняк підкреслив, що урожай буде залежати від морозостійкості сортів культур і технологій, які використовують аграрії. Більшість сортів, особливо української селекції, витримали такі несприятливі умови.
 
"Тому озима група забезпечить врожайність не нижче середнього показника. Але ми прогнозуємо, що заморозки навесні призвели до пізньої вегетації, рослини зменшили інтенсивність свого зростання і розвитку, відповідно, недобір врожаю може сягати 15-25 відсотків", - сказав він.
 
Такий прогноз збігається з очікуваннями Мінекономіки. Згідно з їх останніми даними, цього року урожай очікується на рівні 60 мільйонів тонн, тоді як минулого року було зібрано рекордні 75 мільйонів тонн.

За матеріалами Кореспондент

 


06 травня 2020, 17:53
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


З 1 вересня мінімальна зарплата в Україні складатиме п’ять тисяч гривень

МВФ змінив прогноз падіння світової економіки в бік погіршення

Закарпатці за місяць купили нових авто на 2,3 мільйони доларів

Індекси споживчих цін у Закарпатській області за травень 2020 року

МВФ прийме рішення щодо нової програми для України 9 червня

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину