Рубрика: Економіка

06 травня

Україна може втратити до 20% врожаю - вчені

foto

Ряд зернових культур постраждали через весняні заморозки. Також на урожай може вплинути недостатня вологість грунту

Через весняні заморозки Україна може втратити 15-25% врожаю 2020 року, вважає директор Інституту сільського господарства Степу НААН України Ігор Семеняк.

"Дуже сильно постраждав ріпак, який був недорозвинений в осінній період або переріс, певною мірою постраждали ячмінь і озимі. Хто посіяв дуже рано ячмінь - завдано певної шкоди, але не смертельної... Окремі сорти озимої пшениці невітчизняної селекції, які не звикли до наших умов, теж зараз не в кращій формі", - наводить слова експерта прес-служба інституту.

Семеняк підкреслив, що урожай буде залежати від морозостійкості сортів культур і технологій, які використовують аграрії. Більшість сортів, особливо української селекції, витримали такі несприятливі умови.
 
"Тому озима група забезпечить врожайність не нижче середнього показника. Але ми прогнозуємо, що заморозки навесні призвели до пізньої вегетації, рослини зменшили інтенсивність свого зростання і розвитку, відповідно, недобір врожаю може сягати 15-25 відсотків", - сказав він.
 
Такий прогноз збігається з очікуваннями Мінекономіки. Згідно з їх останніми даними, цього року урожай очікується на рівні 60 мільйонів тонн, тоді як минулого року було зібрано рекордні 75 мільйонів тонн.

За матеріалами Кореспондент

 


06 травня 2020, 17:53
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В Україні подешевшали картопля та гречка, натомість здорожчали капуста та цибуля - Мінагро

В Закарпатській області сплачено 8,9 млрд гривень податків

Верховна Рада ухвалила закон про підвищення податків

Транспортні перевезення в Закарпатській області за січень–жовтень 2021 року

Споживчий ринок Закарпатської області у жовтня

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено